Biuletyn Parafialny 13.05.2018

Liturgia:  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 13.05.2018

Dzisiejsze czytania: Dz 1, 1-11; Ps 47 (46), 2-3. 6-7. 8-9; Ef 4, 1-13; Ef 4, 1-7. 11-13; Mk 16, 15-20

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych światłych oczu serca byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.                                                        Ks. Jarosław Januszewski, „Oremus”

Codzienne ofiarowanie

Boskie Serce Jezusa,
ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Maryi
wszystkie modlitwy, sprawy, prace
i krzyże dnia dzisiejszego jako
wynagrodzenie za grzechy moje.
Łączę je z tymi wszystkimi intencjami,
w jakich Ty za nas ofiarowałeś się
na krzyżu i nieustannie ofiarujesz
się na ołtarzu. Ofiaruję Ci je za
Kościół święty, za Ojca świętego
i na intencje na dzień dzisiejszy
wyznaczone, za potrzeby naszej
parafii, rodziny, za przełożonych
i krewnych tak żywych, jak i zmarłych.
Pragnę też zyskać wszystkie odpusty,
jakich dostąpić mogę i ofiaruję
je za dusze w czyśćcu. Amen.

1.W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwa majowe: w piątek sobotę po wieczornych Mszach Św. a w niedzielę po Mszy Św.: 10.30 w Cardiff  i po Mszy Św. o 9.00  w Newport.

1. W najbliższą sobotę wspólnota Zacheusz zaprasza na wigilijne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się po zakończonej Mszy Św. czyli o 20.00 i potrwa do północy.
  2. Uroczystości I Komunii Św. dzieci odbędą się w Cardiff w sobotę 26 maja
    o godz.: 10.30 i 13.30; w Hereford w niedzielę 27 maja o godz.: 14.30.

4 Przeżywając miesiąc maj, pragniemy rozwijać duchowość maryjną.  Dziś w koleją rocznice objawień fatimskich dokonamy obrzędu wręczenia Szkaplerza NMP.

5.Zapraszam na kurs przedmałżeński, który odbędzie się 26 maja i 2 czerwca po Mszy Św. wieczornej.

1. Planujemy wraz z Centrum Kultury Polskiej w Caerphilly zorganizować10 czerwca przy parafii Dzień Polski. Osoby, które pragnęłyby włączyć się w organizacje proszę o kontakt.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 104,60 Cardiff – £ 310,55 Merthyr T. – £ 62,50    Gift Aid – £ 64

12.05 SOBOTA 19.15 CF W int. Pani Gosi Mądrzyk w r. ur. – dz. – błag.

9.00 NP W int. Anny i Mariusza Bełwanowskich w 2 r . ślubu i kochanej córki Oleńki  – dz. – błag.
10.30 CF + Marylę Wawrzyńczak
12.00 CF W int. Pana Edwarda – dz. – błag.
18.05 PIĄTEK 19.00 CF +Halinę, Franciszka Janusz, Martę, Edwarda Rożynek.
19.05 SOBOTA 19.15 CF ++ Rodziców i o błog Boże w rodzinie.

9.00 NP ………………………………………..
10.30 CF +Siostrę Paulinę Magdzińską.
12.00 CF W int. rodz. Fowler – dz. – błag.

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 13.05.2018