Biuletyn Parafialny – nr 3/2017 (12.11.2017)

Liturgia XXXII NIEDZ. ZW. 12.11.2017

Dzisiejsze czytania: Mdr 6,12-16; Ps 63,2-8; 1 Tes 4,13-18; Mt 24,42a.44; Mt 25,1-13

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Królestwo niebieskie podobne będzie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. Lecz o północy rozległo się wołanie: Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie! Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną. Odpowiedziały roztropne: Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie! Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: Panie, panie, otwórz nam! Lecz on odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

10.11 PIĄTEK 19.00CF ++ Z Rodzin Gutmańskich i Martynowicz
11.11 SOBOTA 19.15 CF W int. Piotra w 8 r. ur. Dziękczynno – błagalna.
12.11 NIEDZIELA  9.00 NP W int. zmarłych polecanych w wypominkach.
10.30 CF ++ Wszystkich Polskich Żołnierzy
12.00CF W int. Ewy i Piotra w 25 r. ślubu. z podziękowaniem za wszelkie łaski i dary.

Chrzty: Julia Nicole, Nadia, Anthony

17.11 PIATEK 19.00 CF O dar macierzyństwa dla córki.
18.11 SOBOTA 19.15 CF + Teresa Rutka
19.11 NIEDZIELA 9.00 NP W int. zmarłych polecanych w wypominkach.
10.30 CF Wint. Sz.P Magdaleny w 18 r. urodzin.
12.00 CF + Zbigniew Karwecki.

INFORMACJE PARAFIALNE

  1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
  2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane przed każdą Mszą Św.
  3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta.
  4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
  5. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą sobotę po Mszy Św. (18.11.2017 godz. 19.45).
  6. Kurs przedmałżeński ostatnia sobota listopada, czyli 25.11 o godz. 15.00 w kościele Matki Bożej z Lourdes (Our Lady of Lourdes): CF14 2QQ, Gabalfa Avenue.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

 

Spotkania grup parafialnych i katechezy

Schola parafialna Przed niedzielną Mszą Św. godz.: 10.00
Koło Różańcowe I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych
III sobota miesiąca godz. 17.30 spotkanie formacyjne
Domowy Kościół Raz w miesiącu według wcześniejszych ustaleń
Wspólnota Zacheusz Pierwsze piątki miesiąca wieczory uwielbienia po Mszy Św.
Ministranci II sobota miesiąca godz:10.00
Kandydaci do bierzmowania Według bieżących ogłoszeń
Katechezy I Komunia Po niedzielnej Mszy Św. dla dzieci o godz:12.00
Katechezy chrzcielne II sobota miesiąca godz. 18.30 w sali parafialnej.

 

Sakramenty

Sakr. pokuty Przed każdą Mszą Św. lub po wcześniejszym umówieniu.
Sakr. Chrztu Św. Niedziela podczas Mszy Św. o godz. 12.00

 

Kancelaria

Cardiff, Hereford, Merthyr  T. Po każdej Mszy Św.
Newport Przed Mszą Św.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz biuletyn w wersji PDF: Biuletyn parafialny 12.11.2017