Biuletyn – IV Niedziela Zwykła 30 stycznia 2022

IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil,
    a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W tym tygodniu Msze Św. w środę (Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej), czwartek i piątek o 19:00

3. Sakrament pokuty – pół godziny przed Mszą Św. w czwartek (w czwartek również po Mszy w czasie adoracji), a w I piątek miesiąca od 18:00.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18 do 18:55.

5. Od piątku 28 stycznia zostały zniesione obostrzenia w Walii dotyczące naszego kościoła – nie musimy zachowywać limitów i rezerwować miejsca na Mszy.
    Od soboty 22 stycznia w kościele Our Lady of Lourdes odbywają się Mszę Św. po angielsku – w środę o 10:00, oraz sobotę o 18:00 – zatem nasza Msza sobotnia przesuwa się na ok. 19:15. Spowiedź możliwa tego dnia po Mszy.

6. W czwartek, 3 lutego od 17:00 rozbieramy choinki – zapraszam do współpracy.

7. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

8. Katechezy przed I Komunią Św. – kolejna 5 lutego o 16:30 w kościele – więcej informacji na stronie i bierzmowaniem na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem – zmiana terminu spotkań:

soboty 16:00-18:00 w Domu Polskim.

11. Odwiedziny duszpasterskie – kolędowe błogosławieństwo domu dla chętnych po umówieniu się.

12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

Kolekta: zostanie podana po podliczeniu.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 29 stycznia
(!) 19:15 CF Za Marysię z ok. urodzin o błog. Boże

Niedziela, 30 stycznia
8:30 NPZa Parafian
10:30 CFO błog. Boże dla Zosi z ok. 8 urodzin
12:00 CFZa ++ z rodzin Kierzkowskich i Kamińskich

Środa, 2 lutego
19:00 CF – O błog. Boże dla Beaty z ok. urodzin

Czwartek, 3 lutego
19:00 CF – Za dusze czyśćcowe

Piątek, 4 lutego

19:00 CF O Boże błogosławieństwo dla Juliana z ok. urodzin i dziękczynna za zdrowie Tymona

Sobota, 5 lutego
(!) 19:15 CF Za ++ rodziców Andrzeja i Marię Grochowskich

Niedziela, 6 lutego
8:30 NPZa + Ireneusza Rzącce
10:30 CFDziękczynna w int. Antosi w 1 rocznicę Komunii Św.
12:00 CF O błogosławieństwo dla Krzysztofa z ok. urodzin

16:00 MTO Boże błogosławieństwo i łaskę nawrócenia dla dzieci

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF wg biuletynu,
w NP, HR i MT
w niedzielę.

Kilka myśli na dobry tydzień

Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też MB Gromnicznej – to moment pięknego spotkania w świątyni. Leciwy Symeon bierze w ramiona dzieciątko Jezusa i mówi, że teraz to już właściwie może umrzeć, bo „moje uczy ujrzały zbawienie” – niezłe, to może być o nas –znam Jezusa, więc nie boję się śmierci.
I jeszcze gromnica, która wstawiana do okna ma chronić przed gromami – ale czy na pewno ona? Czy jest amuletem? Nie, to znów nasza wiara – jest czymś, co zmienia bieg rzeczywistości, daje siłę. Nie jesteśmy religią amuletów czy innych przedmiotów, ale one mają nam pomagać we wchodzeniu w relację
z Bogiem.

Jezu Chryste, który według prawa chciałeś być przedstawiony Ojcu w świątyni, – ucz nas samych siebie z Tobą oddawać Ojcu w ofierze Twego Kościoła.

Pociecho Izraela, któremu sprawiedliwy Symeon wyszedł na spotkanie, – daj nam wychodzić Tobie naprzeciw w braciach naszych.

Oczekiwanie narodów, o którym prorokini Anna opowiadała wszystkim oczekującym odkupienia Izraela – ucz nas należytego mówienia innym o Tobie.

Kamieniu węgielny Królestwa Bożego, który położony zostałeś jako znak sprzeciwu – daj aby ludzie żyjąc wiarą
i miłością, posiedli Ciebie samego w dniu zmartwychwstania.