Biuletyn parafialny Chrystusa Króla 21 listopada 2021 AD

Niedziela Chrystusa Króla, 21 listopada 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. Odpusty za zmarłych w listopadzie, 8 razy, każdego dnia jeden pod trzema warunkami:

1.) Jestem wyspowiadany i przyjąłem Komunię Św.

2.) Pomodliłem się jakąkolwiek modlitwę w intencji ważnej dla Papieża
    3.) Odwiedziłem cmentarz (lub jakiekolwiek miejsce pochówku) i pomodliłem się za zmarłych.

Wypominki: przy biuletynach dostępne kartki na które można wpisać (drukowanymi literami) imiona i nazwiska zmarłych za których modlimy się w listopadzie przed niedzielnymi Mszami.

3. W tym tygodniu Msze Św. w czwartek i piątek o 19.

4. Sakrament pokuty: 30 min. przed Mszą w tygodniu oraz po umówieniu się.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18:00 do 19:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy przed I Komunią Św. oraz bierzmowaniem informacje na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 18 grudnia o 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

11. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

Kolekta: (CF) £297.49 oraz (NP) £118.1 + Gift Aid.

Dziś II taca na Instytut Polski Akcji Katolickiej.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 20 listopada [wigilia]
19:00 CF Za + babcię Marysię

Niedziela, 21 listopada
8:30 NPO błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Nikodema (od matki chrzestnej)
10:30 CFZa dusze potrzebujące pomocy
12:00 CFO Boże błogosławieństwo dla Bruna oraz za + Henryka Mikowskiego (3 r. śm.)

Czwartek, 25 listopada
19:00 CF Za + Franciszka Wróblewskiego (6 r. śm.)

Piątek, 26 listopada
19:00 CF Za ++ Kazimierę i Tadeusza Sukulskich

Sobota, 27 listopada [wigilia]
19:00 CF Za + babcię Zofię (rocz. śm.)

Niedziela, 28 listopada
8:30 NPZa dusze czyśćcowe
10:30 CFO Boże błogosławieństwo dla Danuty i Zenona w rocz. ślubu
12:00 CF – O Boże błogosławieństwo dla Malwiny z ok. 12 urodzin
16:00 HRZa ++ o. Beniamina, Antoniego oraz ++ z rodzin: Buśko, Rapów i Juśkiewiczów.

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF: pół godziny przed Mszą od środy do soboty; w NP, HR i MT w niedzielę.
Adoracja: CF: czwartek po Mszy do 20:30, piątek 18-18:55

Kilka myśli na dobry tydzień

Śp. ks. Alan pisał do parafian w tym czasie: „Boże Narodzenie: RADOŚĆ, Objawienie Pańskie: ŚWIATŁO, Niedziela Palmowa: HOŁD, Wielki Czwartek: MIŁOŚĆ, Wielki Piątek: OFIARA, Wielkanoc: POKÓJ, Wniebowzięcie: ZWYCIĘSTWO, Zesłanie Ducha Św.: OBIETNICA, Boże Ciało: NADZIEJA, Najświętsze Serce Jezusa: MIŁOSIERDZIE, Matka Boża: POCIESZENIE, Wszyscy Święci: ODWAGA. Łaski wszystkich wielkich świąt, które celebrujemy przez cały rok gromadzą się w dzisiejszej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

Wszystkie aklamacje i chwały, każde ALLELUJA, które śpiewaliśmy w czasie roku zabrzmi w Kościele echem w tę ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Dziś Kościół powszechny patrzy z wiarą i nadzieją na ukrzyżowanego Pana, naszego Pasterza – Króla! Widzimy Go władającego ze swego Tronu Miłości! Z Drzewa Życia! Z Chwalebnego Krzyża!”.

Jedyny moment w którym Jezus pozwala nazwać się królem, to chwila gdy już bezpośrednio zmierza do ukrzyżowania – a swoją władzę ukazuję na krzyżu nie ludzką siłą, ogromną mocą ocenianą w kategoriach tego świata, bo Jego królestwo „nie jest
z tego świata”.