Biuletyn parafialny 14 listopada 2021 AD

33 Niedziela Zwykła, 14 listopada 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. Odpusty za zmarłych w listopadzie, 8 razy, każdego dnia jeden pod trzema warunkami: 1.) Jestem wyspowiadany i przyjąłem Komunię Św.

2.) Pomodliłem się jakąkolwiek modlitwę w intencji ważnej dla Papieża
    3.) Odwiedziłem cmentarz (lub jakiekolwiek miejsce pochówku) i pomodliłem się za zmarłych. Wypominki: przy biuletynach dostępne kartki na które można wpisać (drukowanymi literami) imiona i nazwiska zmarłych za których modlimy się w listopadzie przed niedzielnymi Mszami.

3. W tym tygodniu Msze Św. w czwartek i piątek o 19.

4. Sakrament pokuty: 30 min. przed Mszą w tygodniu oraz po umówieniu się.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 21:00, kończymy Apelem Jasnogórskim, w piątek od 18:00 do 19:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy przed I Komunią Św. oraz bierzmowaniem informacje na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 20 listopada o 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz
    do pobrania na stronie parafii.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki
    o 19:30 w Domu Polskim.

11. Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii/lockdownu” – to temat kolejnego Międzynarodowego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 20 – 21 listopada 2021 roku w formie online.

12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!
    Kolekta: (CF) £370.42; (NP) £142.2 oraz (MT) £101.41 + Gift Aid za październik £414,5 + £300 konto. Za tydzień II taca na Instytut Polski Akcji Katolickiej.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 13 listopada [wigilia]
19:00 CF /wolna intencja/

Niedziela, 14 listopada
8:30 NPZa + Henryka Miłoszewskiego
10:30 CF – O Boże błogosławieństwo dla małżonków Joanna i Łukasza
12:00 CFO błog. Boże dla Antoniego w dniu
1 urodzin i Piotra w dn
iu 12 urodzin z podziękowaniem za wszystkie łaski

Czwartek, 18 listopada
19:00 CF Za Parafian

Piątek, 19 listopada
19:00 CF Dziękczynna za 9 lat życia Antosi z prośbą o dary Ducha Św., dalsze Boże błog. i opiekę Maryi

Sobota, 20 listopada [wigilia]
19:00 CF Za + babcię Marysię

Niedziela, 21 listopada
8:30 NPO błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Nikodema (od matki chrzestnej)
10:30 CFZa dusze potrzebujące pomocy
12:00 CFO Boże błogosławieństwo dla Bruna oraz za + Henryka Mikowskiego (3 r. śm.)

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF: pół godziny przed Mszą od środy do soboty;
w NP, HR i MT niedzielę.
Adoracja: CF: czwartek po Mszy do 21, piątek 18-18:55

Kilka myśli na dobry tydzień

Trwamy wciąż w miesiącu, którego jesienna aura mocno skłania do refleksji nad przemijaniem. Chociaż próbujemy się przed tym bronić, zachwycając się pięknem kolorów tej pory, wyciągając długie ubrania, które opatulone dają poczucie przyjemnego ciepła coraz dłuższych wieczorów.
A w tym roku nawet pierwszy raz usłyszałem słowo „jesieniara”(znacie?), choć już dwa lata temu zajęło wysokie miejsce w plebiscycie młodzieżowego słowa roku.
Jedno z pierwszych doświadczeń inspirujących do rozmyślań o tym, co ostateczne d
ał mi napis na bramie cmentarza, gdzie pochowani są moi dziadkowie: „Mors porta vitae” – „Śmierć bramą życia” to daje więcej nadziei i ciepła niż długie swetry jesieniary, zapasy herbaty i zapachowe świece… A propos świec: kolejne doświadczenie budzące we mnie refleksje to usłyszane w dzieciństwie, podczas pogrzebu cioci słowa modlitwy: „A światłość wiekuista niechaj jej świeci…” – „Jakie światło? Dadzą jej do grobu lampkę, świecę? Jak to tam będzie świecić?” – zastanawia-łem się. Dziś wiemy, że to „światło wie-kuiste” to Jezus, przełamujący swym zmartwychwstaniem ciemność śmierci, a Jego Słowo, co niedzielę (a nawet częściej), może oświecać naszą drogę nie tylko do tej ostatecznej bramy, która dzięki Niemu jest bramą życia…