Biuletyn parafialny 28 listopada 2021 AD

I Niedziela Adwentu, 28 listopada 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. Odpusty za zmarłych w listopadzie, 8 razy, każdego dnia jeden pod trzema warunkami:

1.) Jestem wyspowiadany i przyjąłem Komunię Św.

2.) Pomodliłem się jakąkolwiek modlitwę w intencji ważnej dla Papieża
    3.) Odwiedziłem cmentarz (lub jakiekolwiek miejsce pochówku) i pomodliłem się za zmarłych.

Wypominki: za zmarłych wypisanych na kartkach modlimy się w listopadzie przed niedzielnymi Mszami.

3. W tym tygodniu Msze Św. w poniedziałek o 10:30, w I czwartek i I piątek m-ca o 19, a w soboty 4,11 i 18 grudnia o 6:30 Msze roratnie,

4. Sakrament pokuty: 30 min. przed Mszą w tygodniu oraz po umówieniu się, w tym tygodniu I piątek m-ca – spowiedź od 18.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy przed I Komunią Św. oraz bierzmowaniem informacje na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 18 grudnia o 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki
    o 19:30 w Domu Polskim.

11. W sobotę 11 grudnia o 17:30 adwentowa modlitwa o otwarcie na Słowo Boże – Effatha.

12. Opłatki i kartki świąteczne dostępne w zakrystii za dobrowolną ofiarę na cele naszej parafii.

13. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

Kolekta: (CF) £254.06 oraz (NP) £140.1 + Gift Aid. II taca na IPAK: £147.3

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Intencje Mszy

Sobota, 27 listopada [wigilia]
19:00 CF Za + babcię Zofię (rocz. śm.)

Niedziela, 28 listopada
8:30 NPZa dusze czyśćcowe
10:30 CFO Boże błogosławieństwo dla Danuty i Zenona w rocz. ślubu
12:00 CF – O Boże błogosławieństwo dla Malwiny z ok. 12 urodzin
16:00 HRZa ++ o. Beniamina, Antoniego oraz ++ z rodzin: Buśko, Rapów i Juśkiewiczów.

Poniedziałek, 29 listopada
10:30 CF Za + Henryka Przyjemskiego [pogrzeb]

Czwartek, 2 grudnia
19:00 CF O Boże błog. dla Mamy w dzień imienin i za + Tatę Jacka (20 rocz. śm.)

Piątek, 3 grudnia
19:00 CF Za + Aleksandra o łaskę nieba

Sobota, 4 grudnia
6:30 CF Za Parafian
19:00 CF Za dusze potrzebujące pomocy

Niedziela, 5 grudnia
8:30 NPZa + Kazimierza Szczyrek (2 r. śm.)
10:30 CF – /rez./
12:00 CF – Za ++ męża Stewarta Reed i brata Edwarda Chromińskiego
16:00 MTZa + Henryka Rygasa

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Spowiedź: w CF: pół godziny przed Mszą od środy do soboty;
w NP, HR i MT
w niedzielę.

Kilka myśli na dobry tydzień

Adwent to pojęcie, które większość
z nas zna od przedszkola – pamiętam, że w zerówce malowałem pierwszy wieniec, który miał 4 czerwone świece
(dziś wiem, że czerwone mają prote-stanci, my – fioletowe z jedną różową, a są nawet miejsca, gdzie stosuje się różne odcienie fioletu – zapalając od najciemniejszej). I wtedy – jak więk-szość z nas – nauczyłem się, że co niedzielę zapala się kolejną – i im więcej zapalonych, tym bliżej już do tego radosnego dnia – Bożego Narodzenia.
I zawsze było jakieś postanowienie – żeby zrobić coś dobrego dla małego dzieciątka Jezus. I tak na zasadzie pierwszego skojarzenia ten okres zapisuje się w pamięci jako bezpo-średnie przygotowanie do przyjścia na świat Dzieciątka, ale nie wolno nam zapomnieć, że ten czas ma nas przygotować na coś jeszcze – szczególnie pierwsze dwa tygodnie adwentu – do 16 grudnia – przygotowują nas również na przyjście Jezusa, ale to ostateczne. W chwale. Okres, w który weszliśmy, to czas dobitnego uświadomienia sobie, że ten świat się kiedyś skończy, że to co wokół nas przeminie. Że jeżeli coś nas męczy, absorbuje naszą uwagę – a nie zbliża nas to w żaden sposób do Boga – to ostatecznie jest to bez wartości.
I adwent uczy nas, że to przyjście może stać się nawet dziś.
I, że trzeba być na to gotowym.