Biuletyn Parafialny 02.09.2018

Liturgia:  Niedziela XXII tygodnia okresu zwykłego – 02.09.2018

Dzisiejsze czytania: Pwt 4, 1-2. 6-8; Ps 15 (14), 1b-2. 3 i 4b. 4c-5; Jk 1, 17-18. 21b-22. 27; Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23

 

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

U Jezusa zebrali się faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli
z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nieobmytymi rękami. Faryzeusze bowiem, i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych zwyczajów, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych. Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: „Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?” Odpowiedział im: „Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji”. Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: „Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz
w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym”.

Rozważanie

Na czym polega prawdziwa religijność? Czy wystarczy przychodzić do kościoła, przyjmować sakramenty, znać podstawowe prawdy wiary? Św. Jakub daje nam dziś dwa kryteria: miłosierdzie wobec potrzebujących i nieuleganie wpływom środowiska. Kto z nas jednak potrafi tak żyć, opierając się tylko na własnych siłach? Widząc swoją ludzką słabość, szczerze módlmy się do Boga, aby On sam umacniał w nas to, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił.                          Mira Majdan, Oremus

Modlitwa do św. Andrzeja Boboli.

Święty Andrzeju Bobolo,

który tak umiłowałeś naszego Pana,

Jezusa Chrystusa, że cały się poświęciłeś

na Jego służbę, wieńcząc apostolskie życie

męczeńską śmiercią! Prosimy Cię, wspieraj nas

swoim wstawiennictwem przez całe życie,

byśmy jak Ty wzrastali i wytrwali wiernie

w zjednoczeniu z Sercem Jezusa

i pod opieką Jego Matki Niepokalanej. Amen.

Święci na każdy dzień.

2 września– Bł. Salomon Leclercq.

3 września – Św. Grzegorz Wielki.
4 września – Bł. Maria Stella i Towarzyszki.
5 września – Bł. Matka Teresa z Kalkuty.
6 września – Święty Magnus z Füssen.
7 września – Św. Melchior Grodziecki; – Bł. ks. Ignacy Kłopotowski.
8 września – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
9 września – Bł. Aniela Salawa: Służąca Pana Boga

Informacje parafialne

1.Gościmy dziś przedstawicieli wspólnoty: „Mężczyźni Św. Józefa”, którzy pragną zaświadczyć o swojej wspólnocie i zachęcić nas do założenia tej wspólnoty w naszej parafii.

2.Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek spowiedź w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 18.00 do 19.00 i od 19.30 do 20.30. Adorację po Mszy Św. poprowadzi nasza Schola.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. Rektor w czasie Mszy Św. o godz.: 10.30 udzieli kandydatom z naszej parafii sakramentu bierzmowania.
  3. Od 9 września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do I Komunii Św. Rodziców zapraszam do zapisu dzieci.
  4. W dniach 15 – 19 października planujemy udać z pielgrzymką do Sanktuarium w Lourdes. Zapraszam do udziału i proszę o kontakt.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 118,80; Cardiff – £ 240,60; Hereford – £ 97,05; Gift Aid – £ 76.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

01.09 SOBOTA 19.15 CF W int. Pawła w r. ur. Dz. – błag.
02.09 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Genowefę, Edwarda Baj.
10.30 CF W int Eweliny i Łukasza Wenske w 8 r. ślubu i ich kochanej córki.
12.00 CF Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego  Szkoły Polskiej „Małe Orły”.
19.15 MT ………………………………..
07.09 PIĄTEK 19.00 CF W int. Doroty i Karola w 18 r. ślubu. Dz-błag.
08.09 SOBOTA 19.15 CF W int. Pani Grażyny. Dz-błag.
09.09 NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………..
10.30 CF 1.W int. osób przyjmujących sakrament bierzm.

2. +Julię Borak(3r.śm.), Józefa Albin(13r.śm.)

12.00 CF 1.W int. Jwony i Pawła Kuczyńskich w r. ślubu.

2. + Ks. Bogdana w 1 r. śm.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia