Biuletyn Parafialny 26.08.2018

Liturgia:  Niedziela XXI tygodnia okresu zwykłego – 26.08.2018

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Dzisiejsze czytania: Prz 8, 22-35; Ps 48, 2-3ab. 9. 10-11. 13-15; Ga 4, 4-7; J 2, 1-11 Ewangelia dzisiejszej niedzieli

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz
i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Rozważanie

To jest naprawdę święta góra. Obojętnie, czy zobaczymy ją w telewizji, czy staniemy u jej stóp utrudzeni pieszą wędrówką. Zawsze jest dla nas znakiem Bożej opieki, miejscem, gdzie dzieją się rzeczy doniosłe, nawet gdy zna je tylko nasze serce. I możemy być daleko, ale ona jest i my wiemy, że jest, że Bóg zostawił nam znak, że pamięta, że czuwa nad nami. Maryja modli się tam z nami i za nas i wciąż mówi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

  1. Wojciech Czwichocki OP, Oremus

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam
u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Święci na każdy dzień.

Męczennicy i wyznawcy; pustelnicy i ludzie aktywnie zaangażowani w życie codzienne; duchowni i świeccy; mędrcy i ludzie prości; królowie i łachmaniarze. Łączy ich jedno: Kościół oficjalnie uznał, iż w swoim życiu tak dobrze współpracowali
z Bożą łaską, że dziś oglądają już Boga twarzą w twarz. Dziś mogą za nami orędować. I być wzorem dla tych, którzy szukają swojej drogi do Boga.

26 sierpnia – NMP Częstochowskiej.

27 sierpnia– Święta Monika.
28 sierpnia– Święty Augustyn z Hippony.
29 sierpnia– Święty Jan Chrzciciel.
30 sierpnia– Święta Małgorzata Ward.
31 sierpnia– Święty Rajmund Nonnat.

1 września– Bł. Bronisława.
2 września– Bł. Salomon Leclercq.

Informacje parafialne

  1. W sierpniu po sobotnich wieczornych Mszach Św. zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkania bezpośrednio przygotowujące do przyjęcia sakramentu.
  2. Od 9 września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do I Komunii Św. Rodziców zapraszam do zapisu dzieci.
  3. W dniach 15 – 19 października planujemy udać z pielgrzymką do Sanktuarium w Lourdes. Zapraszam do udziału i proszę kontakt..
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 70,80; Cardiff – £ 270,95; Gift Aid – £ 50.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

25.08 SOBOTA 19.15 CF + Helenę i Antoniego Gajdulewicz.
26.08 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Józefa (m) Pietraszek ( 3 m-ce po śm.).
10.30 CF + Babcię Aleksandrę Michalak.
12.00 CF + Tetę Alfreda i braci Wiesława i Krzysztofa.
16.00 HR W int. Antoniny w 1 r. ur. Dz. – błag.
31.08 PIĄTEK 19.00 CF Za dusze w czyśćcu cierpiące.
01.09 SOBOTA 19.15 CF W int. Pawła w r. ur. Dz. – błag.
02.09 NIEDZIELA

 

9.00 NP …………………………………..
10.30 CF W int Eweliny i Łukasza Wenske w 8 r. ślubu i ich kochanej córki.
12.00 CF Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego  Szkoły Polskiej „Małe Orły”.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia