Biuletyn Parafialny 24.06.2018

Liturgia:  Niedziela XII tygodnia okresu zwykłego

Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24.06.2018  

Dzisiejsze czytania: Iz 49,1-6; Ps 139,1-3.13-15; Dz 13,22-26; Łk 1,76; Łk 1,57-66.80

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: Nie, lecz ma otrzymać imię Jan. Odrzekli jej: Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: Jan będzie mu na imię. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: Kimże będzie to dziecię? Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem, a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.

Rozważanie

Każda rodzina cieszy się z narodzin dziecka, które jest owocem miłości rodziców i darem Boga. Z każdym dzieckiem są związane plany i marzenia, że wyrośnie na wspaniałego człowieka i będzie dumą rodziny. Jan Chrzciciel nie przychodzi na świat, aby zrealizować rodzinne ambicje. On przychodzi, aby przygotować ludzkie serca na przyjęcie Mesjasza i zaświadczyć, że Jezus z Nazaretu jest Zbawicielem świata.

Jakub Kruczek OP, Oremus

Modlitwa św. Bernarda

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.

Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik
płaczący staję. O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Informacje parafialne

  1. Dnia 16 lipca Kościół obchodzi święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Jest to święto patronalne sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz – niezwykłą „szatę Maryi”, przekazaną ludzkości przez Matkę Bożą w XIII w. za pośrednictwem ówczesnego generała zakonu karmelitów św. Szymona Stocka. Osoby, które pragnęły by przyjąć szkaplerz w tym dniu i przystąpić do bractwa szkaplerza św. zapraszam i proszę o kontakt.
  2. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkania grupy AA we wtorki o godz.: 19.00 do sali parafialnej.
  3. Miesiąc czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po codziennie po Mszach Św. modlimy się śpiewając litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę po Mszy Św. o godz.: 10.30
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 71,60; Cardiff – £ 340,50; Gift Aid – £ 61

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

16.06 SOBOTA 19.15 CF + Zbigniewa Wojciechowicza (1 r. śm.).
17.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Jolanty Bukały – dz. – błag.
10.30 CF W int. Joanny i Piotra w 18 r. ślubu, dz. – błag.
12.00 CF + Za dusze czyśćcowe.
16.00HR + Dorotę Szumańską (1 r. śm.), Eugeniusza i Jadwigę Banach.
22.06 PIĄTEK 19.00 CF W int. męża Piotra Głowackiego w r. ur. i imieniny.
23.06 SOBOTA 19.15 CF + Rodziców Marię i Ryszarda Czajków, teściów Jadwigi i Henryka Wierzbickich.
24.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP …………………………………….
10.30 CF …………………………………….
12.00 CF + Marię Kozubską
19.15MT …………………………………….

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 24.06.2018