Biuletyn Parafialny 17.06.2018

Liturgia:  Niedziela XI tygodnia okresu zwykłego – 17.06.2018  

Dzisiejsze czytania: Ez 17, 22-24; Ps 92 (91), 2-3. 13-14. 15-16; 2 Kor 5, 6-10; Mk 4, 26-34

 Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu”. W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

 Rozważanie

Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

  1. Adam Rybicki, Oremus

 Modlitwa o ducha pokuty

(św. Wincenty Pallotti)

Najświętsza Maryjo Panno, Matko Boża i Ucieczko wszystkich biednych grzeszników. Przez nieskończone miłosierdzie Boże, przez nieskończone zasługi Jezusa Chrystusa i przez zasługi całego dworu niebieskiego racz przejąć z Najświętszego Serca Jezusowego cierpienia, które znosił przez całe życie, a które przyprawiły Go o konanie i krwawy pot w Ogrodzie Oliwnym. Racz je wyryć w sercu naszym i w sercach wszystkich ludzi; dla tych bowiem cierpień chcemy płakać i wyrzec się wszystkich grzechów, i za nie pokutować. Ofiarujemy też Krew Jezusa Chrystusa na podziękowanie, jak gdyby nam już wyjednała łaskę, o którą Cię prosiliśmy. Amen.

Informacje parafialne

  1. W najbliższy piątek wspólnota Zacheusz zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 19.00.
  2. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkania grupy AA we wtorki o godz.: 19.00 do sali parafialnej.
  3. Miesiąc czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po codziennie po Mszach Św. modlimy się śpiewając litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę po Mszy Św. o godz.: 10.30
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 85,60; Cardiff – £ 346,75; Gift Aid – £ 61

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

16.06 SOBOTA 19.15 CF …………………………………………
17.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Jerzego Dądzik (13 r. śm.).
10.30 CF + Ks. Bogdana.
12.00 CF + Stefanię Tęga.
22.06 PIĄTEK 19.00 CF + Stanisława Kowalewskiego (4 r. śm.)
23.06 SOBOTA 19.15 CF + Zbigniewa Wojciechowicza (1 r. śm.).
24.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Jolanty Bukały – dz. – błag.
10.30 CF W int. Jolanny i Piotra w 18 r. ślubu, dz. – błag.
12.00 CF Za dusze czyśćcowe.
16.00HR + Dorotę Szumańską (1 r. śm.), Eugeniusza i Jadwigę Banach.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 17.06.2018