Biuletyn Parafialny 01.07.2018

Liturgia:  Niedziela XIII tygodnia okresu zwykłego – 01.07.2018

Dzisiejsze czytania: Mdr 1,13-15;2,23-24 ; Ps 30 (29), 2 i 4. 5-6. 11-12a i 13b; Kor 8,7.9.13-15; Mk 5,21-43

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Gdy Jezus przeprawił się z powrotem łodzią na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden
z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”. Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd Go ściskali. A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc zbliżyła się z tyłu między tłumem i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: „Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa”. Zaraz też ustał jej krowotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. Jezus także poznał zaraz w sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: „Kto dotknął się mojego płaszcza?” Odpowiedzieli Mu uczniowie: „Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: „Kto się Mnie dotknął?”. On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. On zaś rzekł do niej: „Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości”. Gdy On jeszcze mówił, przyszli ludzie od przełożonego synagogi i donieśli: „Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela ?” Lecz Jezus słysząc, co mówiono, rzekł przełożonemu synagogi : „Nie bój się, tylko wierz”. I nie pozwolił nikomu iść z sobą z wyjątkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego. Tak przyszli do domu przełożonego synagogi. Wobec zamieszania, płaczu i głośnego zawodzenia wszedł
i rzekł do nich: „Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi”.
I wyśmiewali Go. Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: „Talitha kum”, to znaczy: „Dziewczynko, mówię ci, wstań”. Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym nie wiedział,
i polecił, aby jej dano jeść.

Rozważanie

Tak często dajemy się oszukać szatanowi; ulegamy pokusie, by obarczać Boga odpowiedzialnością za śmierć, cierpienia i wszystkie nasze nieszczęścia. Księga Mądrości broni niewinności Boga jasną deklaracją: Bóg nie uczynił śmierci. Nie cieszy się ze zguby żyjących. Gdy przełożony synagogi, Jair, pełen nadziei szedł z Jezusem do umierającej córki, niektórzy mówili: Twoja córka umarła, nie trudź Nauczyciela.
A Jezus go zapewnił: „Nie bój się, wierz tylko”. Także my musimy wciąż na nowo wybierać pomiędzy złą, a dobrą nowiną, pomiędzy płaczkami śmierci a Ewangelią Życia.                                                                         Jacek Szymczak OP, Oremus

Informacje parafialne

1.Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 18.00 do 19.00 i od 19.30 do 20.30. Adorację po Mszy Św. poprowadzi nasza Schola.
  1. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkania grupy AA we wtorki
    o godz.: 19.00 do sali parafialnej.
  2. Dnia 16 lipca Kościół obchodzi święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Osoby, które pragnęłyby przyjąć szkaplerz w tym dniu i przystąpić do bractwa szkaplerza św. zapraszam i proszę o wcześniejszy kontakt.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 102,60; Cardiff – £ 298; Hereford -£ 92,40  Gift Aid – £ 121

 ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

30.06 SOBOTA 19.15 CF + Rodziców Marię i Ryszarda Czajków, teściów Jadwigi i Henryka Wierzbickich
01.07 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Barbarę Strach.
10.30 CF W int. dziękczynnej za rozpowszechnienie Szkaplerza NBMP
w parafii i wylanie wielu łask.
12.00 CF + Marię Kozubską
19.15MT + Ludwikę i Władysława Chełmeckich, Konstancję i Jana Majewicz.
06.07 PIĄTEK 19.00 CF W int. naszych drogich synów.
07.07 SOBOTA 19.15 CF + Teresę Staroń i Jana Michoń.
08.07 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Leokadię Przygoda (1 r. śm.).
10.30 CF W int. syna Mateusza w r. ur. – dz. – błag.
12.00 CF W int. Pana Marka w r. ur. – dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 01.07.2018