Biuletyn – VII Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2022 A.D.

VII Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: Newport sobota o 18:00;

– Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i – Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).

2. Trwamy w maju, miesiącu poświęconym Maryiprzed Mszami w tygodniu modlimy się tradycyjnym nabożeństwem majowym, w niedzielę – po Mszy o 10.

3. W tym tygodniu Msze w I czwartek i I piątek miesiąca o 19, w sobotę – dodatkowo – o 19:30 w Cardiff z niedzielnego formularza.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Zesłanie Ducha Św., 50 dni po Zmartwychwstaniu Jezusa, zapraszamy na godzinną modlitwę-czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. po sobotniej Mszy w Cardiff – prosząc o dary Ducha Św. dla siebie i młodzieży naszej parafii, chcącej przyjąć sakrament bierzmowania.

4. Sakrament pokutyw Cardiff w czwartek 30 min. przed Mszą oraz w czasie adoracji i w I piątek miesiąca od 18, niedziela od 9:30. W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30 i w piątek od 18.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Próby przed I Komunią Św. po niedzielnej Mszy o 12, więcej szczegółów na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

8. Katechezy przed chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz na stronie parafii.

10. Zapisy do I Komunii Św. na rok katechetyczny 2022/2023 odby się w zeszłym tygodniu, dodatkowy termin w czwartek 2 VI po wieczornej Mszy i w sobotę 4 VI od 16 do 17. Przed zgłoszeniem proszę zapoznać się ze szczegółami na stronie:
    I Komunia Św. 2022/23” – link na stronie www. Zapraszam dzieci z rodzicami, którzy po przeczytaniu tekstu są na etapie podjęcia przygotowania w tym roku.

11. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim (174 Newport Rd, CF24 1DL).

12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, za posprzątanie kościoła! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Niedziela 22 V: CF £231.41, NP £130.7 i HR £242.4.
    II taca na Fundację Jana Pawła II: £222.6.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

13. Intencje Mszy

Sobota, 28 V (liturgia niedzielna)
    (!) 18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla Gosi z ok. urodzin

VII Niedziela Wielkanocna, 29 V

10:00 CFZa Parafian

12:00 CF Za Matyldę z ok. 7 ur., w podziękowaniu za otrzymane łaski i o błog. na kolejne lata
    – – –

Czwartek, 2 VI

19:00 CF Z okazji urodzin dla Haliny Bieleckiej o błogosławieństwo Boże na dalsze lata

Piątek, 3 VI

19:00 CF Za dusze potrzebujące pomocy

Sobota, 4 VI (liturgia niedzielna)
    (!) 18:00 NP – O Boże błogosławieństwo i dalsze łaski dla rodziców Albiny i Eugeniusza Bryl z ok. 45 rocz. ślubu
    (!) 19:30 CF – Wynagradzająca Sercu Maryi za zniewagi, bluźnierstwa i grzechy

Niedziela Zesłania Ducha Św., 5 VI

10:00 CF – O Boże błogosławieństwo dla Mikołaja z ok. 3 ur. i Weroniki z ok. 4 ur.

12:00 CF Za + Romana Łukasika (1 rocz. śm.)

16:00 MT Dziękczynna za łaski z prośbą o błogosławieństwo dla Dawida Głogowskiego z ok. urodzin

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
    NP
    : Newport, NP20 3AQ, St David’s
    MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary’s
    HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady Queen of M.

Adres Domu Polskiego: 174 Newport Rd, CF24 1DL

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Kilka myśli na dobry tydzień

Już za tydzień Zesłanie Ducha Św., Kościół często modli się przed ważnymi uroczystościami tzw. „nowenną”. – to od łacińskiego słowa „dziewięć”, bo ta modlitwa – czy publiczna w kościele czy prywatna w domu (do czego bardzo mocno Was zachęcam) może trwać dziewięć dni, tygodni, a nawet lat! Dziewięć pierwszych piątków miesiąca – to też nowenna!
I nowenna pompejańska – wyzwanie, które wielu w ostatnim czasie podejmuje – składa się z 9 dni w 6 seriach – dlatego 54 dni codziennej modlitwy wszystkich części różańca. A jaką nowennę Ty pamiętasz, lubisz, odmawiasz? Jesteśmy w trakcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Św. – warto się włączyć – czy codzienną litanią czy którąś z modlitw do Ducha – może nawet tą, którą co dzień odmawiał Karol Wojtyła od swojej I Komunii Św.?