Biuletyn – VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 A.D.

VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: Newport sobota o 18:00;

– Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i – Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).

2. Trwamy w maju, miesiącu poświęconym Maryiprzed Mszami w tygodniu modlimy się tradycyjnym nabożeństwem majowym, w niedzielę – po Mszy o 10.

3. W tym tygodniu, 40 dni po Wielkanocy, w czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, święto nakazane według brytyjskiego kalendarza liturgicznego, zatem obowiązuje nas udział w Mszy Św.: w czwartek o 10 i 19, również w środę o 19 Msza z wigilii tej uroczystości.

4. Sakrament pokutyw Cardiff w środę od 18:30, w czwartek w czasie adoracji i w piątek od 18, niedziela od 9:30. W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30 i w piątek od 18.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy: przed I Komunią Św. i bierzmowaniem więcej szczegółów na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

8. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz na stronie parafii.

9. Zapisy do I Komunii Św. na rok katechetyczny 2022/2023 odbędą się w środę 25 maja od 16 do 18 i po wieczornej Mszy oraz w piątek 27 maja od 16 do 18 w zakrystii – przed zgłoszeniem proszę zapoznać się ze szczegółami na stronie:I Komunia Św. 2022/23” – link na stronie www. Zapraszam dzieci z rodzicami, którzy po przeczytaniu tekstu są na tym etapie, żeby podjąć przygotowania w tym roku. Pierwszeństwo mają dzieci z rodzin regularnie praktykujących w naszej parafii, a następnie chcące przyjąć Komunię Św. w naszej parafii. Limit miejsc: 30 dzieci.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim (174 Newport Rd, CF24 1DL).

11. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, za posprzątanie kościoła!. Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz
    w formie Gift Aid! Niedziela 15 V: CF £267,31 i NP £94,6.
    Dziś II taca na Fundację Jana Pawła II, której celem jest m.in. pomoc edukacyjna
    i stypendialna dla młodzieży z krajów dawnego ZSRR oraz Europy Wschodniej (nie należących do Unii Europejskiej) studiującej na KUL-u i UP Jana Pawła II w Krakowie.

Dane konta: PCM Cardiff
    sort code: 30-94-57 account: 00616954

12. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłą Aleksandrę Grzelak, której pogrzeb w poniedziałek o 14:45 w Cardiff.

Intencje Mszy

Sobota, 21 V (liturgia niedzielna)
    (!) 18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla Nadii z ok. 10 ur. i dla Pawła z ok. ur.

VI Niedziela Wielkanocna, 22 V

10:00 CF – Za + Eugeniusza (25 r. śm.)

12:00 CF Za + Pawła Bartnika (1 r. śm.)
    16:00 HR Za Parafian – szczególnie dzieci przystępujące do I Komunii Św.
    – – –

Poniedziałek, 23 V

14:45 CF Za + Aleksandrę Grzelak (pogrzebowa)

Środa, 25 V, wigilia uroczystości

19:00 CF O łaskę zdrowia i potrzebne łaski dla mamy Barbary

Czwartek, 26 V, Wniebowstąpienie Pańskie

10:00 CF O zdrowie i potrzebne łaski dla rodziców Emilii i Józefa Matuszewskich oraz za ++ z rodzin Matuszewskich i ich dobrodziejów
    19:00 CF Za dusze czyśćcowe

Piątek, 27 V

19:00 CF O Boże błog. dla Emilii i Martyny

Sobota, 28 V (liturgia niedzielna)
    (!) 18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla Gosi z ok. urodzin

VII Niedziela Wielkanocna, 29 V

10:00 CF – Dziękczynna z ok. 4 urodzin Weroniki

12:00 CF Za Matyldę z o. 7 ur, w podziękowaniu za otrzymane łaski i o błog. na kolejne lata

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
    NP
    : Newport, NP20 3AQ, St David
    MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
    HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Kilka myśli na dobry tydzień

40 dni Wielkiego Postu – zaczynasz od prochu, od popiołu – pniesz się w górę przez ten czas – do szczytowego wydarzenia jakim jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa, ale kolejnych 40 dni później przeżywamy kolejny szczyt – Jezus wstępuje do nieba pokazując Ci tym cel i sens Twojego życia: ze słabości, kruchości, grzeszności (Środa Popielcowa), przez Zmartwychwstanie (Wielkanoc) do Wniebowstąpienia. 80 dni liturgii dobrze przeżywanej pokazuje właściwą dla człowieka drogę, nie zgub jej!