Przygotowanie do I Komunii Św.

Dzięki za udział w pierwszej katechezie przed I Komunią Św.!
Jestem zbudowany zaangażowaniem i wiedzą dzieci, które zabierały dzisiaj głos.

Co dalej?

Nasze kolejne spotkanie w sobotę 23 października o 17:30.
Następne: 6 listopada, 13 listopada, 27 listopada,  4 grudnia [! zmiana terminu – z 11 grudnia],
8 stycznia 2022, 29 stycznia 2022.

Katechez jest 8, dopuszczalne są 2 nieobecności dziecka, proszę jednak, by na katechezie był rodzic, żeby przerobił temat z dzieckiem w domu.

Kolejnych 8 katechez – od lutego.

Do tego czasu:
– pilnujemy regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. (zbierając podpisy w małych książeczkach – „Mały katechizm”). W sobotę o 19:00 w Cardiff jest również Msza z niedzielnego formularza.
– „Mały katechizm” – zawiera podstawowe wiadomości i zasady naszej wiary, dzieci stopniowo mogą je z Wami poznawać i się ich uczyć.
– w dużej książeczce („Czekamy na Pana Jezusa”) wypełniamy w domu katechezę nr 1 „Pan Bóg bardzo nas kocha”
– bardzo proszę Rodziców o swoje świadectwo wiary wobec dzieci – Komunia Św., spowiedź – można podzielić się z dziećmi swoimi doświadczeniami z przygotowania do tego sakramentu:

Zaczynamy przygotowanie do I Komunii Św. Na pewno mamy wiele wspomnień z naszych katechez przed przyjęciem tego sakramentu – pierwszy rachunek sumienia, pierwsza spowiedź – może z uczuciem tremy, i wreszcie – po raz pierwszy przyjęty do serca Pan Jezus!
W uroczystym stroju, w podniosłej atmosferze. Czuliśmy, że to coś bardzo ważnego – i też pewnie czuliśmy, że mamy czyste serce, którego nie chcemy splamić. (Pamiętam jedną ze spowiedzi niedługo po Komunii, kiedy wychodziliśmy z kościoła z kolegą ten podskakując na schodach rzucił: „Po spowiedzi czuje się kilka kilogramów lżejszy!”. Mieliście któreś z tych uczuć: „nie chcę splamić serca” i „po spowiedzi jestem lżejszy”?
A mamy je wciąż?
Bo to bardzo istotny wskaźnik czułości naszej wiary i relacji z Tym, którego „krew za nas i za wielu została wylana”.

Pierwsza Komunia jest ważna

mówi mój kolega, ks. Waldek z Cambridge. – Ale ostatnia jest ważniejsza!” – prawda, bo ta ostatnia – choć nie wiemy kiedy będzie (może dziś?), to wiemy, że miałaby nie być zbyt odległa od dnia naszej śmierci. Miałaby być świadectwem tego, że Ten, który nam się daje pod postacią chleba jest dla nas ważny.
Tak ważny jak w dzień naszej
I Komunii Św.

A nawet ważniejszy, bo przecież rośniemy, dojrzewamy, rozwijamy się – również w przestrzeni naszej wiary.

 

Kwestie organizacyjne:

– proponowany termin Komunii Św. – 19 czerwca (Boże Ciało), jest to data do ustalenia.
Przygotowania odbywają się w Cardiff, gdyż ten kościół wynajmujemy również poza niedzielą, natomiast sama Msza Pierwszej Komunii Św. może również odbyć się w tych miejscach, skąd Państwo dojeżdżają (Newport, Merthyr Tydfil oraz Hereford).
Chciałbym, byśmy z początkiem maja skończyli katechezy.

stroje, fotograf, dekoracja kościoła – zostawiam tę kwestię rodzicom,
– zamówienie modlitewnika, różańca i/lub świecy – proszę przemyśleć kwestię czy i co zamawiamy, nie wybrałem jeszcze żadnej oferty, jestem otwarty na Wasze sugestie w tej sprawie.