Biuletyn parafialny 10 października 2021 A.D.

XXVIII Niedziela Zwykł­a 10 października 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W miesiącu październiku i nie tylko – pamiętajmy o różańcu!

3. Archidiecezja nie podjęła jeszcze decyzji o przyszłości kościoła na Gabalfie, arcybiskup Jerzy zapewnił jednak, że nasza polska wspólnota nie zostanie bez kościoła.

4. W tym tygodniu Msze Św. od środy do piątku o 19. Sakrament pokuty pół godziny przed Mszą oraz po umówieniu się.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 21:00, kończymy Apelem Jasnogórskim, w piątek od 18:00 do 19:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty i przyjęcia Komunię Św. – można zgłaszać.

7. Przygotowanie do I Komunii Św.: I spotkanie odbyło się w sobotę, 9 października, kolejne 23 października a I katecheza przed bierzmowaniem w czwartek, 21 października.
    Oba spotkania
    o 17:30 w kościele w Cardiff.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 16 października 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

11. Wypominki przy biuletynach dostępne kartki na które można wpisać (drukowanymi literami) imiona i nazwiska bliskich zmarłych za których pomodlimy się w listopadzie i dostarczyć do zakrystii. 1 listopada o 11 zostanie odprawiona Msza w intencji zmarłych zalecanych.

12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: (CF) £314.35, (NP) £90,5 i (MT) £84 + Gift Aid.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 9 października [wigilia]
19:00 CF Dziękczynna za otrzymane łaski i pomyślny przebieg operacji

Niedziela, 10 października
8:30
NPO Boże błog. dla Marleny i Adama z ok. 11 rocznicy ślubu oraz dzieci Jakuba i Ewy.
10:30
CFZa + brata Piotra
12:00
CF – Za + Agnieszkę Bigos

Środa, 13 października
19:00 CF O nawrócenie taty Stanisława

Czwartek, 14 października
19:00 CF O dar Nieba dla Damiana Poźniaka

Piątek, 15 października
19:00 CF /wolna intencja/

Sobota, 16 października [wigilia]
19:00 CF O dar zdrowia dla mamy Ani

Niedziela, 17 października
8:30
NPO Boże łaski dla Doroty Bajor z okazji 41 urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny
10:
30 CFO błog. Boże dla Anny Michalak z ok. 40 urodzin oraz ++ z rodziny dziadków
12:00
CF – O błog. Boże dla Victorii z ok. 8 urodzin

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary.

Kilka myśli na dobry tydzień

Zaczynamy przygotowanie do I Komunii Św. Na pewno mamy wiele wspomnień z naszych katechez przed przyjęciem tego sakramentu – pierwszy rachunek sumienia, pierwsza spowiedź – może z uczuciem tremy, i wreszcie – po raz pierwszy przyjęty do serca Pan Jezus!
W uroczystym stroju, w podniosłej atmosferze. Czuliśmy, że to coś bardzo ważnego – i też pewnie czuliśmy, że mamy czyste serce, którego nie chcemy splamić. (Pamiętam jedną ze spowiedzi niedługo po Komunii, kiedy wychodziliśmy z kościoła z kolegą ten podskakując na schodach rzucił: „Po spowiedzi czuje się kilka kilogramów lżejszy!”. Mieliście któreś z tych uczuć: „nie chcę splamić serca” i „po spowiedzi jestem lżejszy”?
A mamy je wciąż?
Bo to bardzo istotny wskaźnik czułości naszej wiary i relacji z Tym, którego „krew za nas i za wielu została wylana”.

Pierwsza Komunia jest ważna

mówi mój kolega, ks. Waldek z Cambridge. – Ale ostatnia jest ważniejsza!” – prawda, bo ta ostatnia – choć nie wiemy kiedy będzie (może dziś?), to wiemy, że miałaby nie być zbyt odległa od dnia naszej śmierci. Miałaby być świadectwem tego, że Ten, który nam się daje pod postacią chleba jest dla nas ważny.
Tak ważny jak w dzień naszej
I Komunii Św.

A nawet ważniejszy, bo przecież rośniemy, dojrzewamy, rozwijamy się –

również w przestrzeni naszej wiary.