Wracają Msze Święte do kościoła Matki Bożej z Lourdes!

Z radością informujemy, że od piątku 11 września 2020 r. wracają Msze Święte w języku polskim do kościoła Matki Bożej z Lourdes (Our Lady of Lourdes) w Cardiff.

Ze względu na pandemię COVID-19 Msze św. w języku polskim były przeniesione do kościoła św. Teilo w Cardiff. Powrót do kościoła Maki Bożej z Lourdes oznacza, że od piątku 11 września nie będzie Mszy św. w języku polskim w kościele św. Teilo w Cardiff.

Godziny Mszy św. w języku polskim w kościele Matki Bożej z Lourdes (Our Lady of Lourdes, Gabalfa Avenue, Cardiff, CF14 2QQ):

piątek 18:00 – wystawienie najświętszego sakramentu, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty
piątek 19:00 Msza św.

sobota 19:00 – Msza św. (liturgia niedzielna)

niedziela 10:00 – Msza św.
niedziela 12:00 – Msza św. z udziałem dzieci

Przed każdą Mszą św. istnieje możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca na Mszy św. telefonicznie do ks. Michała lub mailowo: lpcmcardiff@gmail.com.  Rezerwacji można dokonać także u wolontariuszy przed lub po Mszy św. przy wejściu do kościoła.

Zasady uczestnictwa we Mszy Świętej w czasie pandemii COVID 19:

1. Aby zachować bezpieczny dystans większość miejsc w kościele jest wyłączona z użytku i liczba uczestników na Mszy św. jest znacząco ograniczona. Z tego powodu gorąco zachęcamy do rezerwacji miejsc na Mszy św. Zapisy na Msze św. przyjmowane są mailowo pod adresem: lpcmcardiff@gmail.com. Prosimy o rejestrowanie się najwyżej na jedną Mszę św. niedzielną.

2. We Mszy św. mogą uczestniczyć jedynie osoby, które mają brak jakichkolwiek symptomów choroby (gorączka, kaszel, katar i inne objawy przeziębienia) i nie miały kontaktów z osobami zakażonymi koronawirusem. Przed wejściem do budynku wolontariusze sprawdzają temperaturę wchodzących.

3. Przy wejściu należy przedstawić się wolontariuszom sprawdzającym obecność.

4. Msze św. są wyłącznie recytowane, gdyż obowiązuje zakaz wspólnotowego śpiewania.

5. Toalety przy kościele są nieczynne.

6. Unikamy bezpośredniego kontaktu fizycznego, również na „znak pokoju”. Zachowujemy bezpieczny dystans społeczny od pozostałych uczestników Mszy św.

7. W miejscu sprawowania Mszy św. stosujemy się ściśle do znaków i wskazówek podawanych przez kapłana i wolontariuszy.