Biuletyn Parafialny 15.07.2018

Liturgia:  Niedziela XV tygodnia okresu zwykłego – 15.07.2018

Dzisiejsze czytania: Am 7,12-15; Ps 85 (84), 9ab i 10. 11-12. 13-14; Ef, 4, 1-6 ; Mk 6,7-13

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Rozważanie

Czym jest nadzieja naszego powołania? Św. Paweł przekonuje nas
o naszym przeznaczeniu do chwały z woli samego Boga. Tym samym zaprzecza naszemu poczuciu niegodności, które karmiąc się rozpamiętywaniem własnych grzechów i braków, odziera nas z nadziei. Apostoł kieruje nasze spojrzenie dalej ku Bogu, który jest od nich większy i który pierwszy z miłości przeznaczył nas dla siebie. Ku Bogu, który już teraz naznaczył nas pieczęcią Ducha Świętego, byśmy z nadzieją dążyli do zjednoczenia z Nim na zawsze.           O. Piotr Włodyga OSB, Oremus

Modlitwa do Świętego Józefa
Papieża Św. Piusa X

       Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym
i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.

 

Święci na każdy dzień.

15 lipca– Święty Bonawentura: Bonawentura, czyli dobry los
16 lipca– Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel
17 lipca– Święty Aleksy: Legendarny święty
18 lipca– Święty Szymon z Lipnicy: Świeżo malowany święty

19 lipca– Święty Symmach: Sardyńczyk z paliuszami

– Święta Makryna Młodsza

20 lipca– Błogosławiony Czesław: Zatrzymał jeźdźców Apokalipsy
21 lipca– Święty Wawrzyniec z Brindisi: Doktor Wawrzyniec
22 lipca– Święta Maria Magdalena.

Informacje parafialne

1.W przyszłą sobotę p Mszy Św. wieczornej zapraszam kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne. Przygotowanie zbliża się ku końcowi, bowiem 9 września będziemy gościli Ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej, który udzieli sakramentu kandydatom z naszej parafii.

  1. Jutro Kościół obchodzi święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Wiele osób z naszej wspólnoty parafialnej w związku z tym świętem, dołączy dziś do rodziny zakonu karmelitańskiego.
  2. 25 lipca w liturgii wspominany Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Stąd też w przyszłą niedziele dokonamy poświęcenia pojazdów.
  3. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkania grupy AA we wtorki
    o godz.: 19.00 do sali parafialnej.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 95,60; Cardiff – £ 191,55; Gift Aid – £ 47

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

14.07 SOBOTA 19.15 CF W int. Urszuli i Lesława Wojciekian
w 40 r. ślubu. Dz. – błag.
15.07 NIEDZIELA

 

9.00 NP ……………………………
10.30 CF W int. Małgorzaty i Tomasza w 4 r. ślubu. Dz. – błag.
12.00 CF W int. Oli w 10 r. ur. Dz. – błag.
20.07 PIĄTEK 19.00 CF + Krystynę Mróz, w dniu imienin.
21.07 SOBOTA 19.15 CF + Taty Stanisława Kempys (6 r. śm.).
22.07 NIEDZIELA

 

9.00 NP …………………………….
10.30 CF +Mariannę (11 r. śm.), Wacława Sawickich, Janinę, Zygmunta Mucusiów.
12.00 CF W int. Magdaleny Starystach. Dz. – błag.

 

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 15.07.2018