Biuletyn Parafialny 3.06.2018

Liturgia:  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało  – 03.06.2018  

Dzisiejsze czytania: Wj 24, 3-8; Ps 116B (115), 12-13. 15 i 16bc. 17-18; Hbr 9, 11-15; Mk 14, 12-16. 22-26

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: „Gdzie chcesz, żebyśmy przygotowali Ci spożywanie Paschy?”
I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: „Idźcie do miasta, a spotka was człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas”. Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, a tam znaleźli wszystko, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę.
A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym”. Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.

Rozważanie

Bóg nie chce, byśmy zadowalali się małym ani tym bardziej byśmy żyli w niedostatku. On zawsze daje ponad miarę. Po obfitym połowie sieci ledwie wytrzymują ciężar ryb, a po cudownym rozmnożeniu chleba kosze są wypełnione po brzegi tym, co pozostało. W dzisiejszej uroczystości świętujemy niezmierzoną hojność naszego Boga; który dał nam Krew i Ciało swego Syna, byśmy już nie żyli w jakimkolwiek braku. Byśmy mieli wszystko: Jego samego, który pozostał z nami na zawsze.

Jacek Szymczak OP;Oremus

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Uwielbiam Cię Stwórco i Panie, utajony w Najświętszym Sakramencie. Uwielbiam Cię za wszystkie dzieła rąk Twoich, w których mi się ukazuje tyle mądrości, dobroci i miłosierdzia, o Panie, rozsiałeś tyle piękna na ziemi, a ono mi mówi o piękności Twojej, choć są tylko słabym odbiciem Ciebie, Niepojęta Piękności. Choć ukryłeś i utaiłeś piękność Swoją, oko moje oświecone wiarą dosięga Ciebie i dusza moja poznaje Stwórcę swego, najwyższe swe dobro i serce moje całe tonie w modlitwie uwielbienia. Stwórco mój i Panie, Twoja dobroć ośmieliła mnie mówić z Tobą – miłosierdzie Twoje sprawia to, że znika pomiędzy nami przepaść, która dzieli Stwórcę od stworzenia. Rozmawiać z Tobą o Panie, to rozkosz dla mojego serca, w Tobie znajduję wszystko, czego serce moje zapragnąć może. Tu światło Twoje oświeca mój umysł i czyni go zdolnym do coraz głębszego poznawania Ciebie. Tu na serce moje spływają łask strumienie, tu dusza moja czerpie życie wiekuiste. Amen. (Dz 1692)

Informacje parafialne

  1. Celebrujemy dziś przniesioną z czwartku Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po pierwszej Mszy Św. czyli około godz.: 11.15 rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Po procesji druga Msza św.  – Msza dziecięca o godz.: 12.00.
  2. Dziś również zmiana tajemnic różańcowych. Róż dorosłych po Mszy Św.
    o godz.: 10.30, róż dziecięcych po Mszy Św. o godz.: 12.00.
  3. W najbliższy piątek Wspólnota Zacheusz zaprasza na kolejny wieczór uwielbienia. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz.:19.00.
  4. Planujemy wraz z Centrum Kultury Polskiej w Caerphilly zorganizować 10 czerwca przy parafii Dzień Polski. Osoby, które pragnęłyby włączyć się w organizacje proszę o kontakt.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.  Newport – £ 61; Cardiff – £ 438,65 Hereford £ 99,55  Gift Aid – £ 100

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

02.06 SOBOTA 19.15 CF W int. córki, podziękowanie za szczęśliwe rozwiązanie i Boże błog.
03.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP +Piotr Tadeusz Badek, Zofia, Jan, Janusz Misiak i zm. z. rodz.
10.30 CF W int. Pani Ani – dz. – błag.
12.00 CF W int. Matyldy w 3 r. ur. – dz. – błag.
19.15MT + Prosperi Assunta.
08.06 PIĄTEK 19.00 CF Wint. Rafała w 40 r. ur., poleca kochająca żona z córkami.
09.06 SOBOTA 19.15 CF + Łukasza Heczko.
10.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………………..
10.30 CF + Helene Pawlica, Gustawa Karaś
i zm. z rodz. Pawlica.
12.00 CF W int. Hani w 3 r. ur. dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 03.06.2018