Biuletyn Parafialny 28.01.2018

Liturgia: IV Niedziela zwykła – 28.01.2018  

Dzisiejsze czytania: Pwt 18, 15-20; Ps 95 (94), 1-2. 6-7c. 7d-9; 1 Kor 7, 32-35; Mk 1, 21-28

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego!” Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

Modlitewnik

Modlitwa zawierzenia swojej przyszłości Panu Jezusowi

Panie Jezu Chryste, przychodzę dziś do Ciebie z całym swoim życiem. Ty mnie najlepiej znasz i tylko Ty dokładnie wiesz, co dzieje się w moim sercu. Ty od zawsze nade mną czuwasz. To Ty kochasz mnie odwieczną miłością tak, jak nikt na ziemi kochać nie potrafi. Twoje spojrzenie jest zawsze spojrzeniem akceptacji i miłości. Pomóż mi zrozumieć, że zawsze patrzysz na mnie życzliwie. Pomóż mi zrozumieć, że Twoje spojrzenie zawsze wyraża troskę o mnie. Ty znasz moje myśli i intencje, moje słowa i czyny. Ty wiesz najlepiej, co w moim życiu było dobre, a co złe. Przychodzę do Ciebie, Panie Jezu, aby powierzyć Ci swoją młodość. Chcę, aby moje życie było dobre. Potrzebuję Twojego światła i Twojej pomocy. Nie wiem jeszcze, jaką iść drogą. Wiem jedno — że Ty przez wieki mówisz do człowieka: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Jeśli Ty, Panie Jezu, masz być dla mnie drogą, to muszę spojrzeć wstecz na swoje dotychczasowe życie. Wyprostuj, Panie, moją dotychczasową drogę. Chcę żyć w prawdzie. Wiesz, Panie, że potrzebuję oczyszczenia i uzdrowienia z tego, co było egoizmem, brakiem miłości
w relacjach z innymi czy grzechem, który zranił Ciebie, mnie i drugiego człowieka. Ty możesz mnie oczyszczać i uzdrawiać – uczyń to. Pragnę doświadczać Twojego Bożego życia. Dziękuję Ci za wszystko, co dla mnie nieustannie czynisz. Amen.

INFORMACJE PARAFIALNE

  1. W przyszły piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek w godz.: 18.30 – 19.00 oraz 19.30 – 20.30.
  3. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.
  4. Zapraszamy na próby Zespołu Pieśni i Tańca w każdą sobotę na godz. 17.00 do sali parafialnej.
  5. Zapraszam bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Newport – £ 91,15   Cardiff  – £ 346,35

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

27.01 SOBOTA 19.15 CF Dziękczynna za wszelkie łaski dla rodziny i dzieci z prośba o dalszą opiekę Matki Bożej i za zmarłą Mamę Marię i zm. z rodz.
28.01 NIEDZIELA

 

 

 

 9.00 NP + Marię Kurzyńską, Jarosława Kierzkowskiego, Danutę Kwiatkowską, Romana Kierzkowskiego
10.30 CF + Andrzeja (24 r. śm.).
12.00CF +Lucjana Opoki (9. greg).
16.00 HR + Janusza Zembika  – od Bożeny i córki.
02.02 PIĄTEK 19.00CF +Janusza (16 r.śm.), Marię i zm. z rodz.
03.02 SOBOTA 19.15CF …………………………………………
04.02

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP + Tatę Jana Gołębiewskiego (1 r. śm.).
10.30 CF W int. Aleksandry w 4 r. ur. – dz. – błag.
12.00 CF +Waldemara Janusz i zm. z rodz. Janusz.
19.15 MT W 30 r. ślubu – dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz biuletyn w PDF: biuletyn parafialny 28.01.2018