Uroczystość Wszystkich Świętych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dziękczynieniem Bogu za niezliczoną liczbę osób, które w swoim ziemskim życiu kierowały się wiarą, wiernie wypełniając wolę Bożą, a teraz radują się chwałą nieba. To również dzień szczególnej modlitwy za ich wstawiennictwem.
Tego dnia wspominamy nie tylko świętych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze jako święci, czy błogosławieni, ale także tych wszystkich, którzy przez swoje życie osiągnęli zbawienie, lecz pozostają nieznani. Kościół pragnie uczcić ich pamięć. Natomiast wiernym chce dać przykład do naśladowania, aby podążając ich śladem wzrastali w wierze oraz wytrwale dążyli do celu, jakim jest przebywanie z Bogiem w wiecznej radości.
więcej na Uroczystość wszystkich świętych.

Msze Św. w naszej parafii w środę 1 listopada:

Cardiff godz. 10.00 i 18.00
Newport (według woli Parafian (informacja po niedzieli))
Procesję planujemy w niedzielę 5 listopada na cmentarzu Ely (CF5 5TG) o godz: 13:30 (procesję rozpoczynamy za bramą główną).

Msze Św. w czwartek 2 listopada:
Cardiff godz. 10.00 i 19.00