Biuletyn parafialny 19 września 2021 A.D.

XXV Niedziela Zwykł­a 19 września 2021 r.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W tym tygodniu Msze Św. o 19 od środy do piątku. Sakrament pokuty w te dni od 18:30.

3. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 21:00, zakończymy Apelem Jasnogórskim, w piątek od 18:00 do 19:00.

4. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty i przyjęcia Komunię Św. – można zgłaszać.

5. Końcem września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do Pierwszej Komunii Św oraz bierzmowania. Zapisy osobiście po Mszy św.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w sobotę 16 października 17:30 w kościele.

7. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii. Wkrótce chciałbym zaktualizować kartotekę.

8. Grupa AA zawiązująca się w naszej parafii dla osób, które mają problemy z alkoholem – spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

9. Kancelaria parafialna po umówieniu się.

10. Sobotnia Polska Szkoła 'Małe Orly’ prowadzi zapisy dla dzieci od 5 roku życia – zajęcia również online online w ciągu tygodnia. Kontakt: 07821865275 / sk.maleorly@gmail.com.

11. wolne intencje mszalne w niedziele.

12. Za tydzień II zbiórka na Główne Biuro Polskiej Misji Katolickiej.

13. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: (CF) £402,40, (NP) £78 + Gift Aid. II taca: (CF): £74,2 i (NP) £55,5.

Intencje Mszy

Sobota, 18 września
    [wigilia niedzieli]
    19:00 CF – O Boże błog. dla Natalii i Karola Steckiewicz z ok. 11 r. ślubu oraz córki Rity z ok. 4. urodzin.

Niedziela, 19 września
    8:30
    NP – /wolna intencja/
    10:30
    CF – O szczęśliwy przebieg operacji i szybki powrót do zdrowia dla Agnieszki (od przyjaciół ze scholi)
    12:00
    CF – O błog. Boże dla Andrzeja i Darii Jaśkiewicz z ok. 10 rocz. ślubu

Środa, 22 września

Czwartek, 23 września

Piątek, 24 września

Sobota, 25 września
    11:00 CF O Boże błog dla Oazy Rodzin na nowy rok formacyjny
    [wigilia niedzieli]
    19:00 CF – O Boże błog i siłę dla Małgorzaty i rodziny.

Niedziela, 26 września
    8:30
    NPZa + Alicję Okoń
    10:
    30 CFZa ++ Jana Kaczorowskiego i Mariana Kuźbińskiego
    12:00
    CFO błog. Boże dla Dominika z ok. 4. urodzin.
    6:00 HR – /wolna intencja/

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
    NP
    : Newport, NP20 3AQ, St David
    HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady
    MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary.

Kilka myśli na dobry tydzień

Jeśli kogoś ze współczesności opisuje się określeniem „prorok” – to mamy poczucie, że ma jakieś nadnaturalne zdolności, że jest człowiekiem, który dostrzega więcej, widzi dalej, potrafi przewidywać bieg rzeczy z wielkim prawdopodobieństwem.

Tak mówi się o ks. Franciszku Blachnickimzmarłym w 1987 r. założycielu „Ruchu Światło-Życie”
z którym wielu z nas się zetknęło (
choć – powiedzmy sobie szczerze nie każdy przychodził na spotkania z powodów religijnych, bo byli tacy, którzy w czasie spotkań adorowali nie tyle Boże piękno, co piękno oazowiczek, by potem bez-piecznie odprowadzać je do domu… 😉 ).
To on jest autorem jednej z najlepszych książek o wierze, która wpadła w mi ręce o ciekawym tytule: „
Sympatycy czy chrześcijanie?” – jest całkiem krótka i konkretna. Warto zajrzeć.

W naszej parafii w sobotę 25 września Mszą o 11:00 w kolejny rok formacyjny wchodzą rodziny chcące pogłębić swoją wiarę. Oprócz tej Mszy robią to w czasie comiesięcznych spotkań, ale przede wszystkim – w codzienności.

To jeden z wielu dobrych sposób, jakie Kościół nam proponuje, żebyśmy nie byli „sympatykami chrześcijaństwa”, a właśnie chrześcijanami w rzeczy samej.