Biuletyn Parafialny 12 września 2021

XXIV Niedziela Zwykł­a 12 września 2021 r.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, a po ponad rocznej przerwie zapraszamy również do Hereford w każdą IV-tą niedzielę m-ca o 16:00.
    Jest możliwość Mszy w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil o godzinie 16 lub 17 – zainteresowanych proszę o wyrażenie opinii.

1. W tym tygodniu Msze Św. o 19 w poniedziałek i piątek. Sakrament pokuty w te dni oraz w sobotę od 18:30. W czwartek o 18:30 pogrzebowa Msza w Hereford.

2. Odwiedziny chorych i starszych parafian – jeśli wiecie o kimś, kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, przyjąć Komunię Św., a nie może dotrzeć – proszę o zgłoszenie.

3. Końcem września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do Pierwszej Komunii Św oraz bierzmowania. Zapisy osobiście po Mszy św.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w sobotę 18 września o 17:30 w kościele.

5. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii.Wkrótce chciałbym zaktualizować kartotekę.

1. Grupa AA zawiązująca się w naszej parafii dla osób, które mają problemy z alkoholem – spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

2. Kancelaria parafialna po umówieniu się.

3. Sobotnia Polska Szkoła 'Małe Orly’ prowadzi zapisy dla dzieci od 5 roku życia – zajęcia również online online w ciągu tygodnia. Kontakt: 07821865275 / sk.maleorly@gmail.com.

4. wolne intencje mszalne w niedziele.

5. Dzisiaj II zbiórka na rzecz Fundacji Ks. Kardynała Józefa Glempa, wspierającej kapłanów, kleryków, osoby zakonne, a także świeckich zwłaszcza w corocznych kursach j. angielskiego.

6. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: Newport £81,47; Cardiff £278,72 + Gift Aid.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzmy zmarłego Łukasza Kłyża, którego pogrzeb w czwartek o 18:30 w Hereford. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszy

Sobota, 11września
[wigilia niedzieli]
19:00 CF –Za + Elżbietę Reed (37 r. śm.)

Niedziela, 12 września
NPZa ++ rodziców Eugenię i Alfreda
CFO Boże błog., potrzebne łaski, zdrowie dla Jana Sieczki (od Małgosi i Uli)
CF – O błog. Boże dla Kasi i Karola z ok. 13 rocz. ślubu

Poniedziałek, 13 września
19:00 CF – O nawrócenie taty Stanisława

Czwartek, 16 września
(!) 18:30HRZa + Łukasza Kłyża msza pogrzebowa

Piątek, 17 września
19:00 CF /wolna intencja/

Sobota, 18września
[wigilia niedzieli]
19:00 CF –/wolna intencja/

Niedziela, 19 września
NP/wolna intencja/
10:
30 CF/wolna intencja/
CFO błog. Boże dla Andrzeja i Darii Jaśkiewicz z ok. 10 rocz. ślubu

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
NP
:Newport, NP20 3AQ, St David
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary.

Kilka myśli na dobry tydzień

We wtorek, 14 września, w liturgii mamy święto Podwyższenia Krzyża – i to budzi różne refleksje – dla Żydów był zgorszeniem – haniebna śmierć, dla Greków – głupstwem – bezsensowna śmierć, ale dla nas „mocą Bożą i mądrością Bożą”. /por. 1 Kor 1,22-24/.

Dlatego wieszamy go wysoko w naszych domach, dlatego się go nie wstydzimy na szyi czy znacząc się nim w bliskości mijanego kościoła albo przed posiłkiem w restauracji. Nie wstydzę się czegoś, co daje mi siłę i otwiera drzwi do wieczności.

Wpadł mi w ręce kiedyś piękny obrazek, choć zgubiłem go gdzieś, mocno wryło mi się w pamięć to, co na nim było – zielone wzgórze po którym krętą drogą wspinają się ludzie, a szczyt otulają burzowe chmury – ale w tych chmurach jest wycięte wejście – w kształcie krzyża, przez które strudzeni wędrowcy mogą przejść – za nim znajduje się piękne, bezchmurne niebo.

Chodzę z tym obrazkiem w głowie i w sercu, zwykle kiedy mam poczucie jakiegoś zmagania, że zmierzając na szczyt niekoniecznie znajdę odpoczynek, ale właśnie burzowe chmury. I ten obraz pomaga się rozejrzeć za drzwiami w kształcie krzyża. Są tam. Na szczycie.