Biuletyn Parafialny 5 września 2021

XXIII Niedziela Zwykł­a 5 września 2021 r.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, a po ponad rocznej przerwie zapraszamy również do Hereford w każdą IV-tą niedzielę m-ca o 16:00.
    Jest możliwość Mszy w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil o godzinie 16 lub 17 – zainteresowanych proszę o wyrażenie opinii.

1. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje dla księży nie będzie Mszy od poniedziałku do piątku. Proszę o modlitwę!
    Sakrament pokuty w sobotę
    od 18:30, a także po umówieniu się.

2. Odwiedziny chorych i starszych parafian – jeśli wiecie o kimś, kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, przyjąć Komunię Św., a nie może dotrzeć – proszę o zgłoszenie.

3. Końcem września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do Pierwszej Komunii Św oraz bierzmowania. Zapisy osobiście po Mszy św.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 18 września o 17:30 w kościele (CF14 2QQ).

5. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz w zakrystii lub do pobrania na stronie parafii – proszę wydrukować, podpisać i dostarczyć. Wkrótce chciałbym zaktualizować kartotekę.

6. Grupa AA zawiązująca się w naszej parafii dla osób, które mają problemy z alkoholem – spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

7. Kancelaria parafialna po umówieniu się. Mamy nowy numer telefon i adres e-mail.

8. wolne intencje mszalne na niedziele.

9. Za tydzień II zbiórka na rzecz Fundacji Ks. Kardynała Józefa Glempa, wspierającej kapłanów, kleryków, osoby zakonne, a także świeckich zwłaszcza w corocznych kursach j. angielskiego.

10. Sobotnia Polska Szkoła 'Małe Orly’ prowadzi zapisy dla dzieci od 5 roku życia – zajęcia również online online w ciągu tygodnia. Kontakt: 07821865275 / sk.maleorly@gmail.com.

11. Dziękuję za czwartkową pomoc w transporcie mebli z probostwa na Gabalfie do Domu Polskiego, a także uporządkowanie i kwiaty. Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: Newport £85,5; Cardiff £254 + Gift Aid. Bóg zapłać!

12. Miłosierdziu Bożemu powierzmy zmarłego Łukasza Kłyża. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszy

Sobota, 4 września
[wigilia niedzieli]
19:00 CF – O Boże błog. dla Danuty z ok. urodzin.

Niedziela, 5 września
NP/wolna intencja/
10:
30 CFZa + Krystynę Kordek (2 r. śm.)
CF – Za + Damiana Żakowiaka

Poniedziałek – piątek.
/w tym tygodniu bez Mszy Św./

Sobota, 11 września
[wigilia niedzieli]
19:00 CF – /wolna intencja/

Niedziela, 12 września
NP/wolna intencja/
10:
30 CF/wolna intencja/
CFO błog. Boże dla Kasi i Karola z ok. 13 rocz. ślubu

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary.

W tym tygodniu w sobotę od 18:30.

Kilka myśli na dobry tydzień

Słowo „Effeta” z dzisiejszej ewangelii znaczy „otwórz się”. Również i w dzisiejszych czasach Kościół wypowiada te słowa, ale nie nad głuchoniemymi, ale tymi, którzy przygotowują się do chrztu jako dorośli, aby mieli otwarte ucho na Słowo Boże –
a następnie również usta – na głoszenie tego Słowa.
Z „Obrzędów chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych”:

Gdy wybrani [do chrztu ] mogą się zebrać
w Wielką Sobotę, aby przez skupienie ducha i modlitwę przygotować się do przyjęcia sakramentów, można z ich udziałem sprawować następujące obrzędy.
(…)

Effeta” – „Obrzęd ten symbolicznie wyraża konieczność łaski do tego, aby człowiek był zdolny przyjmować słowo Boże i wyznawać wiarę dla osiągnięcia zbawienia.”

„Celebrans dotyka dużym palcem (kciukiem) prawego i lewego ucha oraz zamkniętych ust każdego spośród wybranych i mówi:
Effeta, to znaczy: Otwórz się, abyś na cześć
i chwałę Boga wyznawał wiarę, którą ci głoszono
.”