Biuletyn Parafialny 29 sierpnia 2021

XXII Niedziela Zwykł­a 29 sierpnia 2021 r.

1. Przywrócone zostały niedzielne Msze w Newport o 8:30, a po ponad rocznej przerwie zapraszamy również do Hereford w każdą czwartą niedzielę miesiąca o 16:00. Do ustalenia zostaje Msza w Merthyr Tydfil, w środę 1 września spotykam się z ks. Barrym, tamtejszym proboszczem – więcej informacji po spotkaniu.

2. W tym tygodniu I piątek miesiąca – spowiedź w piątek od 18:00 oraz po Mszy.
    W sobotę od 18:30, a także po umówieniu się.

3. Odwiedziny chorych i starszych parafian – jeśli wiecie o kimś, kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, przyjąć Komunię Św., a nie może dotrzeć – proszę o zgłoszenie.

4. Od września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do Pierwszej Komunii Św oraz bierzmowania. Zapisy osobiście po Mszy św.

5. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Wkrótce chciałbym zaktualizować kartotekę.

6. Sierpniowa abstynencja – trwamy w niej ofiarując w intencji osób zmagających się z alkoholizmem, zwłaszcza Rodaków w Wielkiej Brytanii oraz naszych bliskich.

Grupa AA zawiązująca się w naszej parafii dla osób, które mają problemy z alkoholem – spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

1. Kancelaria parafialna po umówieniu się. Mamy nowy numer telefon i adres e-mail.

2. Regularne Msze Św. w tygodniu planuję wznowić po powrocie z rekolekcji (które od 6 do 9 września, proszę o modlitwę!), a aktualnie polska Msza w piątek o 19:00, a pozostałe odprawiam w parafii St Teilo’s w zastępstwie chorego ks. Johna codziennie o 10:00, z wyjątkiem środy – o 19:00.
    W tym tygodniu – znów – wyjątkowo – I czwartek miesiąca, Msza o 19:00 w intencji dzieci nienarodzonych.

3. wolne intencje mszalne w niedziele i w tygodniu.

4. Dziękuję za każdy rodzaj Waszego zaangażowania i troski o nasze miejsca spotkań! Dziękuję za ogrom pracy w Domu Polskim, zwłaszcza p. Piotrowi Napiórkowskiemu i p. Paulowi Doherty za podarowanie mebli z probostwa na Gabalfie.

Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: Newport: £66,73; Cardiff: £258,5. + Gift Aid.

5. Miłosierdziu Bożemu powierzmy zmarłego Łukasza Kłyża. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszy

Niedziela, 29 sierpnia
    NPZa + tatę Piotra Śliwę (3 r. śm.)
    10:
    30 CFO Boże błog. i potrzebne łaski dla Józefa
    CF – Za ++ Julię Boraz (6 r. śm.) i Józefa Aibina (16 r. śm.)

Czwartek, 2 września, I czwartek
    19:00 CF –
    Za dzieci nienarodzone

Piątek, 3 września, I piątek
    Wspomnienie św. Grzegorza Wlk.
    19:00 CF – Za + mamę Janinę Karpińską (10 r. śm.)

Sobota, 4 września
    [wigilia niedzieli]
    19:00 CF – O Boże błog. dla Danuty z ok. urodzin.

Niedziela, 5 września
    NP/wolna intencja/
    10:
    30 CFZa + Krystynę Kordek (2 r. śm.)
    CF – Za + Damiana Żakowiaka

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady