Biuletyn Parafialny 5.01.2020

Liturgia: druga niedziela po Narodzeniu Pańskim – Uroczystość Objawienia Pańskiego- 05.01.2020

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: „Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”. Skoro usłyszał to król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. Ci mu odpowiedzieli: „W Betlejem judzkim, bo tak napisał prorok: A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela”. Wtedy Herod przywołał potajemnie Mędrców i wypytał ich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy. A kierując ich do Betlejem, rzekł: „Udajcie się tam i wypytujcie starannie o Dziecię, a gdy Je znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon”. Oni zaś wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę. A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. A otrzymawszy we śnie nakaz, żeby nie wracali do Heroda, inną drogą udali się do ojczyzny.

Rozważanie

Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata… Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych. O. Cezary Binkiewicz OP „Oremus”

Święci na każdy dzień.

5 stycznia- Święty Edward Wyznawca
6 stycznia- Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora, Baltazara
7 stycznia – Święty Rajmund z Penyafort
8 stycznia – Święty Seweryn z Noricum
9 stycznia – Święty Adrian
10 stycznia – Święty Grzegorz z Nyssy
11 stycznia – Święty Teodozy
12 stycznia – Święty Arkadiusz.

Informacje parafialne

  1. 1. Dziś przezywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego przeniesioną przez Episkopat Wielkiej Brytanii z dnia jutrzejszego.
  2. Dziś jest pierwsza niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W najbliższy piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa.
  4. W sobotę zapraszamy na spotkanie nowo powstałego kręgu Domowego Kościoła. Spotkanie o godzinie 11.00 w sali parafialnej.
  5. Rozpoczyna się według naszej polskiej tradycji okres odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub droga e-mailową.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

04.01 SOBOTA 19.15 CF W int. Mileny z racji urodzin. Dz. – błag.
05.01 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. rodzin Bajor i Halba. Dz. – błag.
10.30 CF + Mariannę, Wacława Sawickich (r. śm.) Janinę Zygmunta Mucuś.
12.00 CF + Leszka Choińskiego.
19.15MT ………………………………………
10.01 PIĄTEK 19.00 CF ………………………………………
11.01 SOBOTA 19.15 CF W nt. siostry, o szczęśliwa podróż oraz Boże błog. z racji urodzin.
12.01 NIEDZIELA 9.00 NP W int. Lidii w r. ur. Dz. – błag.
10.30 CF W int. Pani Oli i męża Alina zrachi urodzin. Dz. – błag.
12.00 CF Dziękczynna za 39 lat małżeństwa Elżbiety i Ireneusza Steckiewicz

Życzę wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask Bożych w nowym roku