Biuletyn Parafialny 22.12.2019

Liturgia: IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienna za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: ”Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.
A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy ”Bóg z nami”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Rozważanie

Przygotowujemy się na święto Narodzenia naszego Pana, Jezusa Chrystusa, prawdziwego człowieka z ludzkim rodowodem, a jednocześnie prawdziwego Boga, który powstając z martwych zwyciężył śmierć i grzech. Jego posłannictwo wyraża imię Emmanuel, Bóg z nami. Wiara w Boże wcielenie jest, więc nie tylko przyjęciem za pewnik określonej prawdy teologicznej, lecz przekonaniem, że wszechmocny Bóg na zawsze opowiedział się po naszej stronie i że także dziś obdarza łaską i pokojem tych wszystkich, którzy Go szczerze szukają.                            Mira Majdan, „Oremus”

Święci na każdy dzień.

22 grudnia – Święta Franciszka Cabrini
23 grudnia – Święta Wiktoria
24 grudnia – Święci Adam i Ewa
25 grudnia – Święty Piotr Nolasco
26 grudnia – Święty Szczepan
27 grudnia – Święty Jan Apostoł i Ewangelista
28 grudnia – Święci Młodziankowie
29 grudnia – Święty Tomasz Becket

Informacje parafialne

  1.  W poniedziałek na godz.: 19.00 zapraszam na ostatnią Msze Św. Roratną. Przed Mszą Św. możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
  2. Msze Św. W okresie Bożego Narodzenia:

24.12 Msze Św. „Pasterki”:

19.30 Hereford
22.00 Newport
24.00 Cardiff

25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia

9.00 Newport
10.30 Cardiff
12.00Cardiff

13.30 Merthyr Tydfil wyjątkowo w kościele St Illtyd’s  (CF48 3BT)

26.12 Święto Św. Szczepana

9.00 Newport
10.30 Cardiff
12.00Cardiff

  1. Osoby, które pozostają same w wieczór wigilijny zapraszam serdecznie w ten czas do parafii. Proszę o wcześniejszy kontakt.
  2. W dzień Bożego Narodzenia, po Pierwszej Mszy Św. w Cardiff przedstawienie jasełkowe przygotowanie przez szkołę Małe Orły i przez scholę parafialną. Serdecznie zapraszamy.
  3. 5. W najbliższy piątek zapraszam na spotkanie wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa.
  4. Kolejna niedziela, czyli pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest niedzielą Bożej Rodziny. Jest to patronalne święto Domowego Kościoła. W sali parafialnej, po Mszy Św. dla dzieci spotkanie opłatkowe, na które zapraszamy członków ruchu jak również sympatyków i rodziny, które pragną do ruchu dołączyć.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

21.12 SOBOTA 19.15 CF W int. kochanej mamy Agnieszki Biskup. Dz. – błag.
22.12 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Joannę, Józefa Andrzejwskich, Ignacego, Anielę, Leona Matyja.
10.30 CF W int. Pani Ewy Głowackej – imieninowa i urodzinowa; syna Macieja  – Urodzinowa. Dz. – błag.
12.00 CF + Piotra, Marka Głuch
16.00HR Rez.
23.12 PONIEDZIAŁEK 19.00CF W int. Ireny o łaskę zdrowia i Boże błog. na długie lata życia.
24.12 Wigilia-WTOREK 19.30HR ………………………………………
22.00NP + Ks. Bogdana
24.00CF W intencji Parafian
25.12 BOŻE NARODZENIE 9.00 NP …………………………………
10.30 CF W int. Pani Ewy Głowackej – imieninowa i urodzinowa; Dz. – błag. – od przyjaciół.
12.00 CF W int. Tomasza w 8 r. ur. Dz. – błag.
13.30MT ………………………………………
26.12 Św. Szczepana – pierwszego męczennika. 9.00 NP ………………………………………
10.30 CF W int. Magdaleny i Jarosława w 15 r. ślubu. Dz. – błag.
12.00 CF W int. Emilki w 9 r. ur. Dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia