Bierzmowanie 2023-24

Wpis z 9 lutego:

Mili Kandydaci do bierzmowania!

Zostało jeszcze kilka tygodni do tego ważnego wydarzenia, kiedy dostaniecie dary ducha Św.!
Módlcie się swoimi słowami do Ducha – proście go o ten dar, którego akurat teraz potrzebujecie!

Pilnujcie udziału w coniedzielnej Mszy (to nasza najważniejsza modlitwa) i przyjmowania Jezusa w Komunii Św. (Jego Ciało to nasz największy skarb – i da nam życie wieczne), oczywiście – korzystając wcześniej ze spowiedzi.

Nasza kolejna katecheza odbędzie się 22 lutego (czwartek) o 18:00, a potem jeszcze 14 marca (czwartek) od 18 do 20:30 zrobimy sobie ostatni dzień skupienia – z próbą i modlitwą.

Do końca lutego będzie super, jak uda Wam się zamknąć wiedzę z katechizmu – już w większości to zrobiliście.

Proszę, podejdźcie do mnie w tę niedzielę, bo chcę Wam dać dwie rzeczy, które pomogą nam dobrze wykorzystać ten czas.

Pozdrawiam i do zobaczenia! +

Wpis z 19 października:

Dziś nasza kolejna katecheza, podaje następne terminy: :
– 30 listopada, czwartek, godzina 18:00
– 14 grudnia, czwartek, (!) godzina 19:00 Msza Św., po niej adwentowa modlitwa do 20:30
Do zobaczenia! +

Wpis z 8 września:

Nasze kolejne katechezy już w najbliższym czasie, zapiszcie sobie terminy – czwartek, godzina 18:00:
– 14 września,
– 12 października
– 19 października
Do zobaczenia! +

Wpis z 25 czerwca:

v=Zoos1qXlINM&ab_channel=Fundacja
Filmowa%22Powo%C5%82any%22

Obejrzyj film – najlepiej z kimś
z rodziny albo znajomym.
Napisz wypowiedź na 100-150 słów
na temat tego, co Tobie się w tym
filmie podobało, która historia
porusza Cię najbardziej i
dlaczego?

Proszę by pracę wysłać na mail
kancelaria@polskaparafiacardiff.o
rg do 1 sierpnia. (Proszę, nie spóźniajcie się).

2. Z każdym z Was chcę porozmawiać (z dwoma osobami – Jasiem i Izą już się udało) o tym jak widzicie nasze przygotowanie, jakie tematy chcielibyście jeszcze poruszyć.

3. Pamiętajcie również o małym katechizmie – modlitwy, które dostaliście na przedostatnim spotkaniu – jeśli już którąś umiesz, przyjdź powiedzieć.

Pozdrawiam!+

Wpis z 16 czerwca:

Szczęść Boże!
Przed naszym ostatnim spotkaniem przed wakacjami proszę o

1. Wybranie ze strony https://cuda-eucharystyczne.pl/ jednego z cudów eucharystycznych (w dziale „Mapa” można ich znaleźć sporo) i przygotowanie wypowiedzi kilkuzdaniowej: kiedy, gdzie i co dokładnie się stało.

2. W naszym katechizmie „Skarb wiary” – przepracowujemy w domu tematy ze s. 46-53 „Grzech i jego skutki” oraz „Sakrament pokuty i pojednania”. Proszę też o uzupełnienie braków z poprzednich spotkań (jeśli takie są), chciałbym przejrzeć Wasze podręczniki, żeby zobaczyć jak pracujecie.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie!

Do zobaczenia!

– – – – – – – – –

Wpis z 20 kwietnia:

Szczęść Boże!
Dziś nasze kolejne spotkanie, tu szczegóły zadań, które Wam proponuję przed następnym spotkaniem – 18 maja:

1. W tygodniu przed naszym spotkaniem przeczytaj fragment z Księgi Rodzaju o stworzeniu świata i człowieka:
Rdz 1,1-2,4

2. W naszym katechizmie „Skarb wiary” – przepracowujemy w domu temat ze s. 22-25 „Maryja i święci w historii zbawienia”.

3. Proponuję Ci film „Spotkanie” – tu link:
(są też wersje z lektorem).
Możesz obejrzeć go z kimś z bliskich albo znajomych

Oglądając, zapisz swoje refleksje – z odpowiedziami na pytania:
– która postać wywiera na mnie największe wrażenie? Dlaczego?
– z którą z osób na dzisiaj się utożsamiam? Dlaczego?

– co nowego ten film powiedział mi o Bogu czego nie wiedziałem albo nie uświadomiłem sobie wcześniej?

Proszę, by te refleksje z zadania nr 2 wysłać mi na mail do 12 maja (piątek), porozmawiamy o nich na następnym spotkaniu.
Do zobaczenia!

– – – – – – – – –

Terminy spotkań – czwartek, 18:00, Cardiff:

23 marca (czwartek)
30 marca (czwartek)
Triduum Paschalne: 6 kwietnia godz. 19:00, 7 kwietnia godz. (! zmiana na:) 19:00 i 8 kwietnia godz. 21:00) (godziny mogą ulec zmianie, proszę śledzić ogłoszenia)

20 kwietnia (czwartek)
18 maja (czwartek)