Biuletyn – XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 A.D.

XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: Newport sobota o 18:00;

– Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i – Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).
    W sierpniu w Cardiff tylko jedna niedzielna Msza o 10:00.

2. Sierpniowa abstynencja – zachęcam do podjęcia jej ofiarowując w intencji osób zmagających się z alkoholizmem, zwłaszcza Rodaków w Wielkiej Brytanii oraz naszych bliskich.

Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim (174 Newport Rd, CF24 1DL).

3. W tym tygodniu Msza w I czwartek miesiąca i I piątek miesiąca o 19.

4. Sakrament pokutyw Cardiff 30 min. przed Mszami w tygodniu oraz w czasie adoracji, w piątek od 18, niedziela od 9:30. W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek po Mszy do 20:30, piątek od 18.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy przed chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

8. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz na stronie parafii.

9. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, za posprzątanie kościoła! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Niedziela: CF £204.1, NP £55.11 oraz HR £68.2.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 30 VII (liturgia niedzielna)
18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Damiana z ok. 12 rocz. ślubu

XVIII Niedziela Zwykła, 31 VII

10:00 CFZa + Jana Majewskiego (9 r. śm.)

12:00 CF O Boże błogosławieństwo dla Eweliny i Łukasza z ok. 12 rocz. ślubu oraz Anny i Marka z ok. 1 rocz. ślubu

– – –

Czwartek, 4 VIII
19:00 CF – Za dusze potrzebujące pomocy

Piątek, 5 VIII
19:00 CF – Za ++ Wiesława Ochockiego i Jana Jeża

– – –

Sobota, 6 VIII (liturgia niedzielna)
18:00 NP Wynagradzająca Sercu Maryi za zniewagi, bluźnierstwa i grzechy

XIX Niedziela Zwykła, 7 VIII

10:00 CFO Boże błog. dla Urszuli

16:00 MTZa ++ rodziców Marię i Zygmunta oraz brata Mariana

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David’s
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary’s
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady Queen of Martyrs

Adres Domu Polskiego: 174 Newport Rd, CF24 1DL

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Kilka myśli na dobry tydzień

Każdy z nas zna kogoś, kto ma problem z alkoholem. Całkiem możliwe, że znaliśmy kogoś, kto ze względu na alkoholowy problem dziś już nie żyje. Nie trzeba mówić o skali tego problemu, tym bardziej nam, w Wielkiej Brytanii, gdzie widzimy ilu naszych rodaków straciło kontrolę nad tym, ile alkoholu spożywają – a w konsekwencji – nad swoim życiem. Sierpień, to od 1984 r. dla Kościoła w Polsce miesiąc abstynencji – ze względu na to, że 26 sierpnia, w święto MB Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń to: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. Dlatego też warto ten miesiąc przeżyć w abstynencji solidaryzując się i ofiarując ten dar w intencji tych, którzy się zmagają z tym problemem. A jeśli znam kogoś z okolicy, kto zmaga się z tym problemem – spotkania AA w naszej parafii – w soboty od 16 do 18 w Domu Polskim.