Biuletyn – III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 A.D.

III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: Newport sobota o 18:00;

– Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i – Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).
    W I niedzielę miesiąca wymiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu Msze w poniedziałek o 10, od wtorku do piątku o 19. W sobotę o 18:00 w Newport i o 19:30 w Cardiff (wyjątkowo).

3. Rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Maryi, przed Mszami w tygodniu pomodlimy się tradycyjnym nabożeństwem majowym, w niedzielę – po Mszy o 10.

4. Sakrament pokutyw Cardiff 30 min. przed Mszami od poniedziałku do czwartku, dodatkowo w czwartek w czasie adoracji i w I piątek od 18, niedziela od 9:30. W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30 i w piątek od 18.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy: przed I Komunią Św. i bierzmowaniem więcej szczegółów na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

8. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz na stronie parafii.

9. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim (174 Newport Rd, CF24 1DL).

10. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, za posprzątanie kościoła
    Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Niedziela: CF £310,04 ; NP £114 i HR £104,33. II taca na PMK £184,74.

Dane konta: PCM Cardiff
    sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 30 IV (liturgia niedzielna)
(!) 18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla małżonków Doroty i Łukasza (z ok. rocz. ślubu) oraz ich rodziny

III Niedziela Wielkanocna, 1 V

10:00 CFO Boże błog. i dary Ducha Św. dla Mai
w dn. imienin

12:00 CF O Boże błog. dla syna Cypriana
z ok. 12 urodzin

16:00 MT Za Parafian

Poniedziałek, 2 V

10:00 CF Za ++ Mariannę i Szczepana Kabałów oraz ++ z rodzin Kabała, Leś i Grochowskich

Wtorek, 3 V

19:00 CF O Boże błog. i potrzebne łaski dla Mariusza

Środa, 4 V

19:00 CF O Boże błog. dla Małgorzaty i Barbary
z ok. urodzin

Czwartek, 5 V

19:00 CF O Boże błog.i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Roberta w rocznicę ślubu.

Piątek, 6 V

19:00 CF Za + Franciszkę Anisiejko (1 r. śm.)

Sobota, 7 V (liturgia niedzielna)
(!) 18:00 NP Za Parafian
(!) 19:30 CF – O Boże błogosławieństwo dla Liliany i Justyny z ok. urodzin

IV Niedziela Wielkanocna, 8 V

10:00 CFZa dusze potrzebujące pomocy

12:00 CF O Boże błogosławieństwo dla Dariusza z ok. urodzin

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Kilka myśli na dobry tydzień

Znasz jakiś egzorcyzm? Znasz, znasz ich wiele – jednym z nich jest lektura Pisma Świętego,
a innym – zdziwi się nie jeden:
Pod Twoją obronę” – ta modlitwa znana nam już wiele lat, to najprostszy egzorcyzm. Będąc w stanie walki z pokusą, chroniąc się przed grzechem „uciekam” („uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko”) schronić się pod jej płaszcz – proszę o wstawiennictwo Tę, która nigdy nie popełniła żadnego grzechu; Tę, która zna sposób, wie jak uciec przed „niegodziwością i zasadzkami Złego Ducha”. Proszę Maryję
o to, bym mógł wytrwać
w relacji z jej Synem. Wchodzimy w maryjny miesiąc maj – dobrze będzie przyjrzeć się naszej relacji z Tą, która na jasnogórskim obrazie wskazuje na Chrystusa i chcąc nas do niego doprowadzić, mówi: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek Wam powie” – prawdziwa, zdrowa pobożność maryjna zawsze ma na celu wprowadzenie nas w bliskość Jezusa.