Biuletyn – II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 A.D.

II Niedziela Wielkiego Postu13 marca 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil,
    a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę – ks. Łukasza Walaszka, który od piątku głosi wielkopostne nauki rekolekcyjne w czasie Mszy. W sobotę po wieczornej Mszy i w niedzielę po Mszy o 12:00 szansa na spowiedź.

Dzisiejszą II tacą możemy podziękować ks. Łukaszowi za wygłoszone rekolekcje.

3. W sobotę 19 marca uroczystość św. Józefa.

4. Sakrament pokutyw czwartek w czasie adoracji, w piątek od 18:00, w sobotę po Mszy.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18 do 18:30.

6. Drogą Krzyżowa – w piątek od 18:30, Gorzkie Żale – w niedzielę po Mszy o 12.

7. Nasza sobotnia Msza (którą wypełniamy niedzielny obowiązek uczestnictwa) zaczyna się o 19:15. Spowiedź możliwa tego dnia po Mszy.

8. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

9. Katechezy: przed I Komunią Św. i bierzmowaniem więcej szczegółów na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

10. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

11. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim.

12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: CF £391,06; NP £117,5 i MT £148,2.
    W przyszłym tygodniu II taca na „Ad Gentes”, to kościelna fundacja misyjna, która organizuje i udziela pomocy polskim misjonarzom w przygotowaniu do wyjazdu na misje i w pracy ewangelizacyjnej.
    Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 12 marca – REKOLEKCJE
(!) 19:15 CF – I. Za + Barbarę Czeszkiewicz

II. Za + mamę Beatę Olszak

Niedziela, 13 marca – REKOLEKCJE
8:30 NPZa Parafian
10:30 CFI. Za + Jana Grdeń (5 r. śm.)

II. W intencji ofiarodawcy

12:00 CF I. W podziękowaniu za dar życia oraz otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. dla Marianki z ok. 2 urodzin

II. Za + Jadwigę Wójtowską

Czwartek, 17 marca
19:00 CF O łaskę wiary dla synów

Piątek, 18 marca

19:00 CF O Boże błogosławieństwo dla Zosi z ok. 8 urodzin

Sobota, 19 marca
(!) 19:15 CF O Boże błogosławieństwo dla Lenki (od dziadków)

Niedziela, 20 marca
8:30 NPZa dusze czyśćcowe
10:30 CFZa + Henryka Przyjemskiego

12:00 CF O Boże błog. dla Julii z ok. 9 urodzin

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF wg biuletynu, w NP, HR i MT w niedzielę.

Kilka myśli na dobry tydzień

W grudniu zakończył się Rok Św. Józefa, którego uroczystość przeżywamy w tym tygodniu. W jednej z kolęd śpiewamy:
„I Józef stary, i Józef stary ono pielęgnuje”, chociaż często stosuje się tam inne słowo: „I Józef święty, i Józef święty…”. Skąd ten pomysł, że opiekun Jezusa był stary? Zostawię to rozważania na inną okazję, a może co bardziej dociekliwi sami dotrą do tego – natomiast do Litanii do św. Józefa w ubiegłym roku papież dołożył sześć nowych wezwań, znasz je?

Niektóre są całkiem aktualne na to, co akurat przeżywamy: „Opiekunie Odkupiciela;

Sługo Chrystusa; Sługo zbawienia,

Podporo w trudnościach; Patronie wygnańców; Patronie cierpiących;

Patronie ubogich”. Zachęcam do odmówienia litanii 19 marca, to uroczystość – a uroczystość w kalendarzu liturgicznym zawiesza nasze posty. W czasie uroczystości się świętuje, to nie czas na post.

Zapraszam na Mszę z wigilii uroczystości tego patrona – 18 marca o 19:00 i w sam jej dzień – w sobotę o 19:15.

Św. Józefie, postrachu duchu piekielnych, módl się za nami!