Biuletyn – VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 A.D.

VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil,
    a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W tym tygodniu Msze Św. w czwartek i piątek o 19:00.

3. Sakrament pokutypo Mszy w czwartek w czasie adoracji, a w piątek od 18:00.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18 do 18:55.

5. Nasza sobotnia Msza (którą wypełniamy niedzielny obowiązek uczestnictwa) zaczyna się o 19:15. Spowiedź możliwa tego dnia po Mszy.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy: przed I Komunią Św. – (sobota, 5 marca, 16:00 spotkanie organizacyjne) i bierzmowaniem więcej szczegółów ina stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

8. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

9. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem sobota 16:00-18:00 w Domu Polskim.

10. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

Kolekta: CF £289,93 i NP £128,60.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 19 lutego
19:15 CF O Boże błogosławieństwo dla Jakuba z ok. 19 urodzin

Niedziela, 20 lutego
8:30 NPO Boże błogosławieństwo dla Marcela z ok. 10 urodzin
10:30 CFW podziękowaniu za otrzymane łaski i dalsze Boże błog. z ok. 18 urodzin Konrada oraz dla męża z ok. urodzin
12:00 CF Za ++ Stanisława i Stanisławę Chromińskich i brata Edwarda

Czwartek, 24 lutego
19:00 CF – Za ++ Stanisława Juszczyka i Michała Nestera

Piątek, 25 lutego

19:00 CF Za dusze potrzebujące pomocy

Sobota, 26 lutego
(!) 19:15 CF /wolna intencja/

Niedziela, 27 lutego
8:30 NPIntencja przebłagalna za znieważania Boga umyślne i nieumyślne
10:30 CFZa Parafian
12:00 CFO Boże błogosławieństwo dla Bruna i łaskę życia wiecznego dla + Henryka Mikowskiego

16:00 HR Za dusze w czyśćcu cierpiące

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF wg biuletynu, w NP, HR i MT w niedzielę.

Kilka myśli na dobry tydzień

Słowo „karnawał” to z włoskiego „carnevale”, ale jednak swój korzeń ma w łacinie – w dwóch słowach: „carnis”, czyli mięso i „levare”, czyli usunąć,
a najlepiej to zjeść… Tak, przed Wielkim Postem zjadało się mięso, bo w tym uświęcającym człowieka czasie nie jadło się go. Ale nie tylko mięs
a! Nasz „Tłusty Czwartek” w pewien sposób też jest związany z postem – choć tu w Wielkiej Brytanii bardziej popularny jest „Pancake Tuesday”, by we wtorek, tuż przed Środą Popielcową nasmażyć naleśników i zjeść je – żeby nie zmarnowały się zapasy masła, jajek i tłuszczy
z których w czasie 40 dni przed Wielkanocą również się rezygnowało
(ciekawe czy objadający się naleśnikami tego dnia znają tę tradycję?)

Wielki Post wymagał sporo od ciała,
a my dzi
ś często sobie luzujemy i nawet obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od mięsa to dla współczesnego człowieka zbyt wysokie wymaga-nie. Odpuścić sobie burgera czy steaka w piątek to nieraz trud jak wyprawa w zimowe Alpy 😉 A kosztem obniżonych wymagań wobec ciała, jest słaby duch. Ale zawsze możemy skorzystać z impulsu, który przynosi nam kalendarz Kościoła – i po-walczyć o siebie. Dobrej końcówki kar-nawału, a jeszcze lepszego postu życzę!