Biuletyn – III Niedziela Zwykła (Słowa Bożego), 23 stycznia 2022 A.D.

III Niedziela Zwykła – Słowa Bożego, 23 stycznia 2022 A.D.

 1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil,
  a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

 2. W tym tygodniu Msze Św. w czwartek i piątek o 19:00

 3. Sakrament pokuty – pół godziny przed Mszą Św. w czwartek (w czwartek również po Mszy w czasie adoracji), a w piątek od 18:00.

 4. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18 do 18:55.

 5. Od soboty 22 stycznia w kościele Our Lady of Lourdes odbywają się Mszę Św. po angielsku – w środę o 10:00, oraz sobotę o 18:00 – zatem nasza Msza sobotnia przesuwa się na ok. 19:15. Spowiedź możliwa tego dnia po Mszy.

 6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
  i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

 7. Katechezy przed:

  I Komunią Św. kolejna w sobotę 29 stycznia o 17:30 w hallu obok kościoła, terminy na II semestr na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

  bierzmowaniem czwartek, 27 stycznia o 18:15.

  chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

 8. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

 9. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem – zmiana terminu spotkań:

  soboty 16:00-18:00 w Domu Polskim.

 10. Odwiedziny duszpasterskie – kolędowe błogosławieństwo domu dla chętnych po umówieniu się.

 11. Zapisy na Mszę – nasz kościół ma ograniczoną ilość miejsc, ze względu na zmianę obostrzeń – prosimy zapisywać się u wolontariuszy na konkretną Mszę następnej niedzieli podając liczbę osób. Po niedzieli ewentualna możliwość zapisu smsem – podając nazwisko, liczbę osób oraz konkretną Mszę.

 12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

  Kolekta: CF £312,8; NP £119,5 + Gift Aid.

  Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

 

Intencje Mszy

Sobota, 22 stycznia
(!) 19:15 CF O Boże błogosławieństwo dla Wojtka z ok. urodzin

Niedziela, 23 stycznia
8:30 NPZa dusze czyśćcowe
10:30 CFZa dusze czyśćcowe
12:00 CFZa + Gertrudę i Albina Miłosiów

16:00 HRZa Parafian

Czwartek, 27 stycznia
19:00 CF – O błog. Boże dla Krystyny Bacior
z ok. urodzin

Piątek, 28 stycznia

19:00 CF O błog. Boże dla Waldemara Michałowskiego z ok. urodzin

Sobota, 29 stycznia
(!) 19:15 CF Za Marysię z ok. urodzin o błog. Boże

Niedziela, 30 stycznia
8:30 NPZa Parafian
10:30 CFO błog. Boże dla Zosi z ok. 8 urodzin
12:00 CFZa ++ z rodzin Kierzkowskich i Kamińskich


Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF wg biuletynu, w NP, HR i MT w niedzielę.

Kilka myśli na dobry tydzień

Mój dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mi w spadku testament: — Będziesz Biblię nieustannie czytał — powiedział do mnie. — Będziesz ją kochał więcej niż rodziców… Więcej niż mnie… Nigdy się z nią nie rozstaniesz…
A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej Księgi” – te słowa zapisał w książce „Krąg biblijny” Roman Brandstaetter – bardzo ciekawa postać ubiegłego wieku. Urodził się w Tarnowie, w pobożnej, żydowskiej rodzinie, jednak umiera jako katolik. Kiedy uczył się Tory w dziecięcych latach – marudził przy tym, że nie rozumie tego (zdarzyło Wam się kiedyś to? Choćby w myślach, w czasie Mszy?), na co nauczyciel odpowiedział, że nie chodzi o to, żeby zrozumieć, ale żeby pamiętać… Ktoś powie, że to niepedagogiczne, ale właśnie ze Słowem Bożym jest tak, że jeśli Go słuchasz, zapisuje w sercu, zapamiętujesz – to zrozumienie przyjdzie jako moment światła, w odpowiednim momencie – czasem w kryzysie – po to, żeby Cię bezpiecznie przeprowadzić.

Książkę „Krąg biblijny” można kupić jako ebooka za kilkanaście złotych – a warto ze względu na parę tekstów, które otwierają nam oczy na naszą relację ze Słowem Bożym. Ciekawa pozycja, jeśli chcemy zrobić krok w świat Słowa Bożego.