Biuletyn parafialny 24 października 2021 A.D.

XXX Niedziela Zwykł­a 24 października 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W miesiącu październiku i nie tylko – pamiętajmy o różańcu!

3. W tym tygodniu Msze Św. od środy do piątku o 19. Sakrament pokuty pół godziny przed Mszą oraz po umówieniu się.

4. Wypominki przy biuletynach dostępne kartki na które można wpisać (drukowanymi literami) imiona i nazwiska bliskich zmarłych za których pomodlimy się w listopadzie. Wypełnione można złożyć w zakrystii.
    Modlitwa za zmarłych na cmentarzu Ely (Western Cemetery, CF5 5TG) w niedzielę 31 października o 14:00.

Niedziela 31 października jest obchodzona w tym roku jako uroczystość Wszystkich Świętych – będąc na Mszy spełniamy obowiązek uczestnictwa z 1 listopada.

1 listopada o 11 zostan
    ie odprawiona Msza w intencji zmarłych zalecanych. 1 i 2 listopada Msze Św. w Cardiff o 11:00 i 19:00.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 21:00, kończymy Apelem Jasnogórskim, w piątek od 18:00 do 19:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty i przyjęcia Komunię Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy przed I Komunią Św. oraz bierzmowaniem informacje na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 20 listopada o 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii.

10. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

11. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: (CF) £404.43 i (NP) £81.5 + Gift Aid. Za tydzień II taca na Papieskie Dzieło Misyjne.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 23 października [wigilia]
19:00 CF O Boże błog. i łaskę wiary dla Igora z ok. 30 urodzin.

Niedziela, 24 października
8:30 NPZa dusze czyśćcowe
10:30 CFO błog. dla Asi z ok. urodzin oraz dary Ducha Św. dla dzieci
12:00 CFO błog. Boże dla Adriana z ok. 12 urodzin
16:00 HR/wolna intencja/

Środa, 27 października
19:00 CF /wolna intencja/

Czwartek, 28 października
19:00 CF /wolna intencja/

Piątek, 29 października
19:00 CF Za dusze potrzebujące pomocy

Sobota, 30 października [wigilia]
19:00 CF Za + żonę Gabrielę Miazga (7 r. śm.)

Niedziela, 31 października
8:30 NPZa ++ z rodz. Kostrzewa i Szczyrek
10:30 CF – Za + Grzegorza Czeresło
12:00 CFZa + Antoniego Mamczyńskiego (9 r. śm.)

14:00 Nabożeństwo – cmentarz (CF5 5TG)

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Kilka myśli na dobry tydzień

Kiedy zbliżają się dwa pierwsze listopadowe dni, pełne zadumy, dla nas, żyjących na emigracji może to być podwójnie trudny czas – jeden powód: 1 listopada nie jest tu dniem wolnym, więc nie mamy szansy odczucia tej atmosfery cmentarzy aż tak, jak pamiętamy ją z Polski. Drugi – właśnie, Polska, wiele grobów naszych krewnych, przyjaciół i znajomych zostało właśnie gdzieś między 14 a 24 południkiem. Nie odwiedzimy ich… Coś, co pomaga przechodzić przez ten czas sensownie, to zdecydowanie słowa św. Moniki, która, wiedząc, że zbliża się godzina jej śmierci (a była na obczyźnie, setki kilometrów od domu) powiedziała swoim synom – według relacji jednego z nich: ”Potem spoglądając na nas zasmuconych, powiedziała: „Tutaj pochowacie swoją matkę„. W milczeniu powstrzymywałem łzy. Mój brat powiedział parę słów wyrażając pragnienie, aby nie umarła na obczyźnie, ale wśród swoich. Usłyszawszy to, zaniepokoiła się, i karcąc wzrokiem za takie myśli powiedziała patrząc na mnie: „Posłuchaj, co mówi”. A potem do nas obydwóch: „Ciało złóżcie gdziekolwiek; z tym się nie kłopoczcie; o jedno tylko proszę, abyście wszędzie, gdzie będziecie, pamiętali o mnie przy ołtarzu Pańskim„.

O, tak – to możemy zrobić – pamiętać przy ołtarzu i przyjąć Komunię Św. w intencji naszych bliskich zmarłych. Nawet tysiące kilometrów od ich grobów.