Msze Św. z udziałem wiernych od 11 października 2020 r.

Z radością informujemy, że od najbliższej niedzieli tj. 11 października 2020 r. wracają w naszej parafii Msze Święte z udziałem wiernych. Msza Św. z ludem odbędzie się o godzinie 10:00 w kościele Matki Bożej z Lourdes (Our Lady of Lourdes, Gabalfa Avenue, Cardiff, CF14 2QQ).

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca na Mszy Św. telefonicznie do ks. Michała lub mailowo: lpcmcardiff@gmail.com.  Rezerwacji można dokonać także u wolontariuszy przed lub po Mszy Św. przy wejściu do kościoła. Przypominamy o zasadach uczestnictwa we Mszy Św. w czasie pandemii COVID 19 oraz o obowiązujących lokalnych restrykcjach ograniczających przemieszczanie się w obszarach objętych „lockdownem”.

Równocześnie informujemy, że dla osób, które nie mogą osobiście uczestniczyć we Mszy św., odbędzie się transmisja parafialnej Mszy Św. online na żywo, która będzie miała miejsce o godzinie 11:15 (transmisja z kościoła św. Teilo w Cardiff).

Zapraszamy do uczestnictwa online na stronie parafii: https://stteilos-olol.co.uk/

Zasady uczestnictwa we Mszy Świętej w czasie pandemii COVID 19:

1. Aby zachować bezpieczny dystans większość miejsc w kościele jest wyłączona z użytku i liczba uczestników na Mszy św. jest znacząco ograniczona. Z tego powodu gorąco zachęcamy do rezerwacji miejsc na Mszy św. Zapisy na Msze św. przyjmowane są mailowo pod adresem: lpcmcardiff@gmail.com.

2. We Mszy św. mogą uczestniczyć jedynie osoby, które mają brak jakichkolwiek symptomów choroby (gorączka, kaszel, katar i inne objawy przeziębienia) i nie miały kontaktów z osobami zakażonymi koronawirusem. Przed wejściem do budynku wolontariusze sprawdzają temperaturę wchodzących.

3. Przy wejściu należy przedstawić się wolontariuszom sprawdzającym obecność.

4.  Od 14 września w Walii zakrycie twarzy podczas przebywania w budynku w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa podczas Mszy Św.

4. Msze św. są wyłącznie recytowane, gdyż obowiązuje zakaz wspólnotowego śpiewania.

5. Toalety przy kościele są nieczynne.

6. Unikamy bezpośredniego kontaktu fizycznego, również na „znak pokoju”. Zachowujemy bezpieczny dystans społeczny od pozostałych uczestników Mszy św.

7. W miejscu sprawowania Mszy św. stosujemy się ściśle do znaków i wskazówek podawanych przez kapłana i wolontariuszy.