Msze św. bez udziału wiernych – od piątku wieczorem

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa Episkopat Anglii i Walii podjął decyzję, że od piątku wieczorem 20.3.2020 r. Msze św. w Anglii i Walii będą odbywały się bez udziału ludu (decyzja ta odnosi się zarówno do kościoła brytyjskiego jak i kościoła polskiego w Anglii i Walii).

Episkopat udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Biskupi zachęcają w tym czasie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. w mediach oraz do przyjmowania Komunii duchowej.

Równocześnie Episkopat zachęca wiernych do wzmożenia troski o siebie nawzajem w tym trudnym czasie. Biskupi proszą abyśmy szczególną uwagę poświęcili osobom starszym i najbardziej potrzebującym znajdującym się w naszym otoczeniu.