Biuletyn Parafialny 23.02.2020

Liturgia: Niedziela – Siódma Niedziela zwykła- 23.02.2020

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

Rozważanie

Jeśli tak trudno nam miłować braci, to dlatego, że serca nasze nie otworzyły się jeszcze na Boże miłosierdzie. Pamięć o Jego dobrodziejstwach przynagla do czynienia dobrze braciom. Cierpliwość, jaką On nam okazał, może powstrzymać niepotrzebne słowo… Jeśli będziemy widzieć Jego łaskawe działanie, a nie zatrzymamy się na słabościach swoich czy braci, wtedy Jego miłość będzie mogła przez nas działać. Prośmy, by w tej Eucharystii napełniła ona nasze serca.                                        Anna Foltańska, „Oremus”

Święci na każdy dzień

23 lutego – Święty Polikarp; Bł. Stefan Wincenty Frelichowski
24 lutego – Święty Etelbert
25 lutego – Święty Cezary z Nazjanu.; Święta Walburga
26 lutego – Święty Aleksander
27 lutego – Święty Gabriel Possenti; Św. Grzegorz z Nareku
28 lutego – Święty Hilary I
29 lutego – Św. Roman

Informacje parafialne

1.Rozpoczynając liturgiczny okres Wielkiego Postu zapraszam na Msze św.
w Środę Popielcową w Newport o godz.: 20.00; W Cardiff o godz.: 10. 00 i godz.:17.45.

  1. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po wieczornej Mszy Św.
  2. Polską tradycją jest śpiew Nabożeństwa Gorzkich Żali. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie w niedziele w Newport po Mszy Św. i w Cardiff po pierwszej Mszy Św.
  3. Naszą parafialną tradycją jest podjęcie sztafety postnej w okresach pokuty. Zapraszam również w ty czasie do podjęcia tej pięknej i wymagającej formy modlitwy.
  4. 5. Zapraszamy do udziału w kursie przygotowującym do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania w soboty 14 i 21 marca w godz. od 10.00 do 14.00.
  5. W piątek zapraszam na spotkanie wspólnoty mężczyzn Św. Józefa.
  6. 26 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. w Cardiff o godz.: 10.00 i 17.45; w Newport o godz. 20.00.
  7. Bóg zaprać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę. Cardiff – £ 274.35, Newport £ 114.80. Gif Aid – £ 56.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

22.02 SOBOTA 19.15 CF + Zofię i Mariana Damian.
20.02 NIEDZIELA

 

9.00 NP Dziękczynna z prośba o łaskę zdrowia.
10.30 CF W int. Barbary i Roberta Jeż w 30 r. ślubu. Dz. – błag.
12.00 CF + Maksymiliana Sawickiego, rodziców Jana, Albinę i Jadwigę.
16.00 R + Kamila Gawron.
26.02 ŚRODA 10.00CF …………………………..
17.45CF + Adriana Piotra Drab.
20.00NP …………………………..
28.02 PIĄTEK 19.00 CF + Jerzego Dądzik.
29.02 SOBOTA 19.15 CF W int. Grzegorza Poruczniki (40 r. ur.). Dz. – błag.
20.02 NIEDZIELA 9.00 NP + Stefana Chętnickiego (75 r. śm.)
10.30 CF + Adriana Piotra Drab.
12.00 CF W int. Agnieszki Dziedziak – z prośba o łaskę zdrowia i Boże błog.

Życzę wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask Bożych w nowym roku