Biuletyn Parafialny 1.12.2019

Liturgia: I Niedziela adwentu- 01.12.2019

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,
i nie spostrzegli się, że przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

Czy jesteśmy gotowi stanąć przed obliczem Chrystusa? Stawiając to ważne pytanie, liturgia pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania, do odrzucania uczynków ciemności, do zaparcia się siebie. Jednocześnie jednak daje nadzieję, że przyjście Pana przyniesie nam nie potępienie i karę, lecz radość, pokój i spełnienie wszystkich naszych tęsknot. Obyśmy uczestnicząc
w tej Eucharystii zapragnęli iść z radością na spotkanie Pana drogą nawrócenia, ufni, że na jej końcu czeka nas szczęście, którego zapowiedzią jest Boże Narodzenie.                                                                                 Mira Majdan, “Oremus”.

1 grudnia – Święty Edmund Campion
2 grudnia – Błogosławiony Rafał Chyliński; Święty Chromacjusz z Akwilei
3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery
4 grudnia – Święta Barbara; Święty Jan Damasceński
5 grudnia – Święty Saba
6 grudnia – Św. Mikołaj
7 grudnia – Święty Ambroży
8 grudnia – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

1.Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

1. 2. Drodzy Parafianie ważną w życiu Parafii jest wzajemna modlitwa.
    W adwencie zachęcam do podjęcia szczególnej formy modlitwy w intencji naszej parafii, do włączenia się w „sztafetę postną”.
  2. Dziś pierwsza niedzielą miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.

4 W dniu dzisiejszym zapraszamy na charytatywny festyn rodzinny. Dochód
z festynu zostanie przeznaczony przez organizatorów na pomoc w rehabilitacji chorego Mikołaja.

1. Przyszły piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Do sakramentu pokuty zapraszam w czasie adoracji Największego Sakramenty i podczas Parafialnego Wieczoru Uwielbienia.
  2. W przyszłą niedzielę poświecenie medalików NMP dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Newport – £ 134.07 Cardiff  – £ 297.02 Gift Aid – £ 98

30.11 SOBOTA 19.15 CF +Tatę Aleksandra Szczech (7 r. śm.). O łaskę zdrowia i Boże błog. dla mamy.

9.00 NP O szczęśliwe rozwiązanie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.30 CF W int. Pani Basi Jeż z okazji urodzin. Dz. – błag. Poleca mąż.
12.00 CF W int. mamy Krystyny w okazji urodzin. Dz. – błag.
19.15MT …………………………………
03.12 WTOREK 19.00CF W int. dzieci nienarodzonych.
05.12 CZWARTEK 19.00CF Za zmarłych Polaków spoczywających na walijskich cmentarzach.
06.12 PIĄTEK 19.00 CF + Kazimierę Sokulską, Edwarda Chromińskiego i poległych w czasie II Wojny Światowej.
07.12 SOBOTA 19.15 CF + Sebastiana Marcina Kąkola.

9.00 NP Rez.
10.30 CF W int. kochanego męża z okazji urodzin.
12.00CF + Marzannę Gołaszewską

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.