Biuletyn Parafialny 06.10.2019

Liturgia: Niedziela – XXVII Niedziela zwykła- 06.10.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Apostołowie prosili Pana: “Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: “Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.

Rozważanie

Nieraz jak prorok Habakuk wołamy do Boga: Oto ucisk i przemoc… Krzywda mi się dzieje, a Ty nie odpowiadasz. Pan zachęca proroka, ale też każdego z nas, by w obliczu cierpienia wytrwać w wierze, złożyć w Nim całą nadzieję. Dla tego, kto wierzy, naprawdę nie ma nic niemożliwego: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej górze: przesadź się w morze, a byłaby wam posłuszna. Wiara przeprowadza nas przez sytuacje, których po ludzku nie rozumiemy i przeciw którym się buntujemy. Kiedy przechodzimy je z Bogiem, w zawierzeniu Jemu, nie tylko nas nie zabijają, ale ostatecznie prowadzą nas do pełni życia, która jest w Chrystusie zmartwychwstałym.                                Bogna Paszkiewicz, “Oremus”.

Różaniec: sposób na przyjmowanie Dobrej Nowiny. To bardziej słuchanie Ewangelii niż wypowiadanie formuł. Coś jak droga obrana przez Marię z Betanii: zasiadanie u stóp Pana, kształtowanie swego życia przez rozważanie tajemnic życia Chrystusa. To także sposób na rozumienie tajemnicy własnego życia, co w nim stanowi udział w męce i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Błażej Matusiak OP, „Oremus”

Święci na każdy dzień.

6 października – Święty Brunon
7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
8 października – św. Pelagia
9 października – Bł. Wincenty Kadłubek
10 października – Święty Paulin z Yorku
11 października – Św. Jan XXIII
12 października – Bł. Jan Beyzym
13 października – Bł. Honorat Koźmiński
14 października – Św. Małgorzata Alacoque; Bł. Radzym Gaudenty

Informacje parafialne

1.W najbliższy piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.

  1. Zapraszamy do udziału w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie 12 października w sobotę o godz.: 10.30.
  2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe W piątek o 18.30, w sobotę i niedzielę po Mszach Św.
  3. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30, a róży dziecięcej po Mszy Św. o godz. 12.00.
  4. Jutro liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na Mszę św. o godz.: 19.00 w swe patronalne święto zapraszam szczególnie Róże Różańcowe.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Newport – £ 103,65 Cardiff – £ 320,15 Git Aid – £ 118

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

05.10 SOBOTA 19.15 CF + Eugeniusza Myszkowskiego.
06.10 NIEDZIELA

 

9.00 NP O łaskę zdrowia dla Kasi.
10.30 CF Dziękczynna za pontyfikat Św. Jana Pawła II
12.00 CF O Boże błog. dla rodzin Wawrzyniak i Kaczorowskich.
07.10 PONIEDZIAŁEK 19.00 O Boże błog. dla członków róż różańcowych.
11.10 PIĄTEK 19.00 CF W int. Huberta w 5 r. ur. Dz. – błag.
12.10 SOBOTA 19.15 CF W int Pani Honoraty Janusz. Dziękczynna za posługę w parafii.
13.10 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Adama i Marleny Śwliwa w 9 r. ślubu i urodzinowa obojga małżonków.
10.30 CF W int. Szymona w 25 r. ur. Dz. – błag.
12.00CF W int. Pani Joanny Łapińskiej w 41 r. ur. Dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.