Biuletyn Parafialny 15.09.2019

Liturgia: Niedziela – XXIV Niedziela zwykła- 15.09.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: „Ten przyjmuje grzeszników i jada
z nimi”. Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: „Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze
z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: “Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: “Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”. Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca”.

Rozważanie

Słowo Boże wychodzi dzisiaj naprzeciw naszej skłonności do ocen i osądów, dzielenia ludzi na dobrych i złych. Cudze braki, wady, przewinienia często budzą w nas oburzenie i niechęć. Tymczasem wszyscy w równym stopniu potrzebujemy miłosierdzia. Jeśli dane jest nam dostrzec słabości naszych bliźnich, to tylko po to, byśmy jak Abraham orędowali za nimi u Boga. Z nadzieją, że ktoś inny, widząc nasze zło, pomodli się i za nas.

Ks. Jarosław Januszewski, „Oremus”.


Święci na każdy dzień

15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
16 września – Św. Cyprian z Kartaginy
17 września – Św. Zygmunt Szczęsny Feliński; Św. Hildegarda z Bingen
18 września – Św. Stanisław Kostka
19 września – Św. January
20 września – Św. Andrzej Kim Taegon i towarzysze
21 września – Św. Mateusz
22 września – Święty Maurycy

Informacje parafialne

1.W najbliższy piątek zapraszamy na pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej wspólnotę biblijną – Lectio Divina. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.

  1. Od dziś rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do I Komunii Św.
  2. Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania planowaliśmy rozpocząć w trzecią sobotę, czyli 21 września, ale niestety chęć przygotowani zgłosiło jedynie pięciu kandydatów. Postanowiliśmy, że bierzmowanie będzie odbywało się w cykl dwuletnim, czyli w przyszłym roku we wrześniu rozpoczniemy przygotowanie.
  3. Zapraszamy do udziału w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie 12 października w sobotę o godz.: 10.30.
  4. W naszej parafii od dwóch lat istnieje Krąg Domowego Kościoła. Wspólnota, której celem jest formacja duchowa w rodzinie i pomoc w uświęcaniu poprzez piękne życie rodzinne. Krąg rozpoczyna swoją roczną formacje 22 września Mszą św. o godz. 10.30. Pragniemy również, aby powstał w naszej parafii kolejny Krąg DK. Pierwsze spotkanie nowego kręgu planujemy na 21 września o godz. 15.00. Rodziny, które pragną do nas dołączyć zapraszamy i prosimy o kontakt.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

14.09 SOBOTA 19.15 CF + Włodzimierza Siekacz.
15.09

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………..
10.30 CF W int. Pani Edyty Michoń w rocznicę urodzin. Dz. – błag.
12.00 CF W int. Kasi i Pawła Zawistowskich w 13 r. ślubu. Dz. – błag.
20.09 PIĄTEK 19.00 CF + Za dusze w czyśćcu cierpiące
21.09 SOBOTA 19.15 CF +Halinę Toczek.
22.09

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Pani Ani, Samuela i Tobiasza w r. ur. Dz. – błag.
10.30 CF W int. Jakuba w 18 r. ur. Dz. – błag.
12.00CF W int. taty Alfreda i braci Wiesława i Krzysztofa. Dz. – błag.
16.00HR W int. Rodz. Bańkowskich. Dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.