Biuletyn Parafialny 28.07.2019

Liturgia: XVII Niedziela zwykła – 28.07.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: “Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów”. A On rzekł do nich: “Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie”. Dalej mówił do nich: “Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to
z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje;
a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

Rozważanie

Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bardzo często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych
i karanie złych, bez możliwości odwołania od wyroku. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.

Joanna Woroniecka-Gucza, „Oremus”.

Święci na każdy dzień.

28 lipca – Święty Sarbeliusz Makhluf: Pustelnik z Libanu; Święty Wiktor I.
29 lipca – Święta Marta; Święty Olaf.
30 lipca – Święty Piotr Chryzolog.
31 lipca – Święty Ignacy Loyola.
1 sierpnia – Święty Alfons Liguori.
2 sierpnia – Matka Boska Anielska (Porcjunkula);  Święty Euzebiusz z Vercelli
3 sierpnia – Święta Lidia.
4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney.

Informacje parafialne

  1. Od pierwszej niedzieli września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do I Komunii Św. Rodziców zapraszam do zapisu dzieci.
  2. Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczynamy w trzecią sobotę września. Zapraszam młodzież do zapisu.
  3. W sierpniu zmiana rozkładu Mszy Św. W Cardiff w niedziele tylko jedna Msza Św. o godz.: 10.30. W sierpniu nie będzie Mszy Św. w Merthyr Tydfil.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek spowiedź w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 18.00 do 19.00 i od 19.30 do 20.30. Po Mszy Św. zapraszamy na parafialny wieczór uwielbienia.
  5. W sobotę po Mszy św. zapraszam na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

27.07 SOBOTA 19.15 CF + Leokadię Kuczowicz i zm. rodziców i dziadków.
28.07

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Piotra w r. urodzin. Dz. – błag.
10.30 CF W int. mamy Barbary  Szczech i męża Roberta Szczech w r. ur. Dz.-błag.
12.00 CF + Jana Majewskiego (6 r. sm.).
16.00 T + Irenę i Gerarda Murawskich.
02.08 PIĄTEK 19.00 CF + Zm .z rodz. Draus i Sadłowskich.
03.08 SOBOTA 19.15 CF O pojednanie w rodzinie.
04.08 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Ewę Dudowicz.
10.30 CF W int. Jolanty Krasoń w 40 r. ur.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.