Biuletyn Parafialny 02.06.2019

Liturgia:  Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskie  – 02.06.2019

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.                   Ks. Maciej Zachara MIC ,,Oremus”

Święci na każdy dzień

2 czerwca – Błogosławiony Sadok i Towarzysze.
3 czerwca – Święty Karol Lwanga i Towarzysze; Święty Jan XXIII; Św. Kevin.
4 czerwca – Święty Franciszek Caracciolo.
5 czerwca – Święty Bonifacy.
6 czerwca – Święty Norbert
7 czerwca – Błogosławieni o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski: Polscy męczennicy z Peru; Święty Robert z Newminster.
8 czerwca – Święta Jadwiga Królowa.
9 czerwca – Święty Efrem; Święty Kolumba.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek spowiedź w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 18.00 do 19.00 i od 19.30 do 20.30. Adorację po Mszy Św. poprowadzi nasza Schola.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30, a róży dziecięcej po Mszy Św. o godz. 12.00.
  3. Dziś wspólnota Mężczyzn Św. Józefa zaprasza na spotkanie z okazji dnia dziecka. Rozpoznamy po Mszy Św. dla dzieci.
  4. Miesiąc czerwiec jest świecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po każdej Mszy Św. będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe.
  5. Cały miesiąc czerwiec dzieci, które przyjęły po raz pierwszy w tym roku Komunię Św. uczestniczą w tzw. białym miesiącu.
  6. I Rocznicę I Komunii Św. planujemy w pierwszą niedzielę lica. Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami.
  7. 9 czerwca „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” – święto rodziny w Laxton Hall rozpocznie się o godz. 12.00. Z naszej parafii planowany jest wyjazd autokarowy. Serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Cardiff – £ 308,99 Newport – £ 109,50.

01.06 SOBOTA 19.15 CF W int. Ariny w 1 r. ur. Dz.-błag.

9.00 NP W int. moich kochanych wnuków.
10.30 CF + Władysława Daniłowicza (w r. śm.)
12.00 CF W int. Izabeli i Andrzeja Szymanowicz w 12 r. ślubu. Dz.-błag.
19.15 MT O szczęśliwe rozwiązanie pewnej sprawy rodzinnej.
07.06 PIĄTEK 19.00 CF + Zbigniewa
08.06 SOBOTA 19.15 CF + Mamę Stanisławę Chromińską.

9.00 NP ……………………………….
10.30 CF W int. Olgi i Macieja Vassak w 7 r. ślubu. Dz.-błag.
12.00 CF + Jerzego Dondzik.