Biuletyn Parafialny 12.05.2019

Liturgia:  Czwarta Niedziela Wielkanocna  – 12.05.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

Rozważanie

Jezus Chrystus wszedł do chwały zmartwychwstania przez krzyż. Chrześcijanin nie powinien sądzić, że zostanie mu oszczędzone doświadczenie niezrozumienia ze strony innych, a może nawet ucisku czy prześladowania. Jednak żadne tego rodzaju doświadczenia nie są w stanie nas odłączyć od Chrystusa. Wsłuchiwanie się w Jego słowo i trwanie w nim pozwoli nam zachować wierność w czasie próby.        Ks. Maciej Zachara MIC, “Oremus”

Modlitwa Matki Teresy

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Święci na każdy dzień

12 maja – Bł. Imelda Lambertini: Patronka dzieci pierwszokomunijnych
13 maja – Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej; Święta Juliana z Norwich.
14 maja – Święty Maciej.
15 maja – Święty Izydor Oracz.
16 maja – Święty Andrzej Bobola; Święty Brendan
17 maja – Święty Paschalis Baylon.
18 maja – Święty Jan I; Bł. Stanisław Papczyński
19 maja – Święty Celestyn V; Święty Urban I.

Informacje parafialne

1.W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwa ku Matki Bożej po każdej Maszy św. Maj jest okazją do zacieśnienia duchowej więzi z Maryją, zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych. do włącenia się w modlitwę róż różańcowych

2.Jutro 13 maja przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. W Newport w kościele st. Mary (Stow Hill, NP20 1TP) odbędzie się peregrynacja relikwii dzieci z Fatimy i św. Jana Pawła II. Początek o godz. 14.00, o 20.00 Msza św. w języku polskim. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa szczególnie we Mszy św.

  1. W środę z Opactwie Benedyktyńskim w Hereford (jeden z ośrodków naszej parafii) odbędzie się doroczna procesja fatimska o godz. 21.00. (Ruckhall Ln, Hereford HR2 9RZ).
  2. W najbliższy piątek wspólnota mężczyzn Św. Józefa zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne.
  3. Planujemy zorganizować projekcje filmu „Miłość i Miłosierdzie” w kinie Odeon w Cardiff. Projekcja uzależniona jest od ilości osób deklarujących chęć obejrzenia tego filmu. Jeśli, ktoś ma taką wolę prosimy o kontakt.
  4. Próby uroczystości I Komunii w sobotę o godz. 10.00 i o godz. 12.00.
  5. 9 czerwca „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” – święto rodziny w Laxton Hall rozpocznie się o godz. 12.00. Z naszej parafii planowany jest wyjazd autokarowy. Serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt.
  6. Dnia 1 czerwca Instytut Polski Akcji Katolickiej w wielkiej Brytanii zaprasza na Zjazd Katolicki do Bristolu – Przyszłość Europy idzie przez rodzinę – Przesłanie Jana Pawła II. Szczegółowe informacje na stronie: www.ipakwb.eu/zjazd

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

11.05 SOBOTA 19.15 CF W int. Julii o dary ducha Św. i powodzenie na egzaminach.
12.05 NIEDZIELA

 

9.00 NP O łaskę zdrowia dla Anity.
10.30 CF W int. Mateusza w r. ur. Dz, – błag.
12.00 CF + Leszka Pietuszko.
17.05 PIĄTEK 19.00 CF W int Pani Basi Jeż w r. ur. Dz.-błag.
18.05 SOBOTA 19.15 CF W int Pani Basi Jeż w r. ur. Dz.-błag.
19.05 NIEDZIELA

 

9.00 NP O łaskę zdrowia dla mamy Wacławy.
10.30 CF W int Pani Gosi Mądrzyk w r. ur. Dz.-błag.
12.00 CF

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 12.05.2019