Biuletyn Parafialny 10.03.2019

Liturgia:  Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu   – 10.03.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła. Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem”. Odpowiedział mu Jezus: „Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”. Wówczas powiódł Go diabeł w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł do Niego: „Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje”. Lecz Jezus mu odrzekł: „Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. Zawiódł Go też do Jerozolimy, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł do Niego: „Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, żeby cię strzegli, i na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”. Lecz Jezus mu odparł: „Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”. Gdy diabeł dopełnił całego kuszenia, odstąpił od Niego do czasu.


Rozważanie

Abyśmy doszli do paschy wieczystej; Doszli, bo jesteśmy w drodze. Zmiana jest zapisana w naszej ludzkiej naturze. Składając dziś Ofiarę eucharystyczną, uroczyście rozpoczynamy zbawienny dla nas okres Wielkiego Postu. Czas pokuty to znaczy uczenia się, jakich wyborów dokonywać w życiu. Co przyjąć, a co odrzucić, aby postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa. On sam, w czasie kuszenia na pustyni, w swoich wyborach karmił się Bożym słowem. Możemy wierzyć, że w czasie tego Wielkiego Postu Jego słowo będzie blisko nas, aby nas prowadzić. O. Wojciech Czwichocki OP Oremus

Święci na każdy dzień

10 marca – Święty Makary i czterdziestu męczenników.
11 marca – Święty Sofroniusz.
12 marca – Święty Alojzy Orione.
13 marca – Święty Nicefor.
14 marca – Święta Matylda.
15 marca – Święty Klemens Maria Hofbauer.
16 marca – Święty Renat.
17 marca – Święty Patryk.

Informacje parafialne

  1. Dziś I niedziela adwentu. Zapraszam do rozważania Męki Pańskiej w nabożeństwie gorzkich żali. W Newport po Mszy św. o  9.00 i w Cardiff po pierwszej Mszy św.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św., czyli o godz.: 19.30.
  3. W czasie Wielkiego Postu zachęcam do podjęcia szczególnej formy modlitwy w intencji naszej parafii, do włączenia się w „sztafetę postną”.
  4. Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.: 19.15.
  5. Zapraszam w piątek na kolejne spotkanie Wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa. Rozpoczynamy Msza św. o godz.: 19.00
  6. Zapraszam na drugie spotkanie kursu przedmałżeńskiego w sobotę od godz.: 10.30.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Newport – £ 96,50; Cardiff – £ 289,06; Merthyr T- £ 51,20;  Git Aid – £ 80

 

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

09.03 SOBOTA 19.15 CF W int. Wiktora w 1 r. urodzin. Dz. – błag.
10.03 NIEDZIELA

 

9.00 NP O ochronę łaska Bożą dzieci nienarodzonych
10.30 CF +James Hook
12.00 CF + Franciszka Wróblewskiego (3 r. śm.).
05.03 PIĄTEK 19.00 CF ………………………………………
16.03 SOBOTA 19.15 CF O łaskę zdrowia dla Jana Krzyżanowskiego.
17.03 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Zosi w 5 r. ur. Dz. – błag.
10.30 CF + Zm. z rodz. Sadłowskich i Draus.
12.00 CF W int. Julii w 6 r. ur. Dz. – błag.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 10.03.2019