Biuletyn Parafialny 3.02.2019

Liturgia:  Czwarta Niedziela zwykła  – 03.02.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście”. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: „Czy nie jest to syn Józefa?” Wtedy rzekł do nich: „Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu, w swojej ojczyźnie, tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum”. I dodał: „Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było
w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było
w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman”. Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się
z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.

Rozważanie

Żyjemy w świecie, który jest owładnięty manią doraźnej skuteczności, i taką mentalność wnosimy również do Kościoła i do naszego przeżywania wiary. Bywa, że w różnych sytuacjach wycofujemy się z dania świadectwa wierze, motywując to tym, że to i tak nic by nie dało. Tymczasem chrześcijańskie świadectwo ma uobecniać Chrystusa, niezależnie od tego, czy zostanie On natychmiast przyjęty, czy nie. Bóg przygotowywał proroka Jeremiasza na przeciwności, a Jezus przyszedł do Nazaretu świadom tego, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Niech niedzielne spotkanie z Chrystusem w Eucharystii uwalnia nas od lęku przed przyznawaniem się do Niego, zwłaszcza wobec przeciwności.

  1. Maciej Zachara MIC, Oremus

 

Święci na każdy dzień

3 lutego – Święty Błażej
4 lutego – Święta Weronika; Święty Raban Maur
5 lutego – Święta Agata
6 lutego – Święty Paweł Miki i Towarzysze; Święta Dorota
7 lutego – Święta Koleta
8 lutego – Święta Józefina
9 lutego – Św. Apolonia i bł. Marian Szkot
10 lutego – Święta Scholastyka

Informacje parafialne

  1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30, a róży dziecięcej po Mszy Św. o godz. 12.00.
  2. W przyszły piątek zapraszamy na kolejny Parafialny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz.; 19.00.
  3. Zapraszamy również bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących
  4. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.
  5. Zapraszamy na kolejny kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie 9 marca o godz.: 10.30.
  6. W naszej sali parafialnej odbędzie się dyżur konsularny dnia 9 lutego w godz. od 9.00 do 15.00.
  7.  Nasza Schola z Cardiff dnia 23 lutego organizuje zabawę karnawałową dla dzieci. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje u Pań ze scholii lub na profilu facebook’owym parafii.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 84,75   Cardiff  – £ 356,60 Hereford – £ 124,95  Gift Aid £ -95,50

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

02.02 SOBOTA 19.15 CF O łaskę zdrowia dla Kazimiery Skórskiej.
03.02 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Marcela w 7. r.ur. Dz. – błag.
10.30 CF W int. Pana Wojtka w 17 r. ur.
12.00 CF W int Emilki ( 8 r.ur.) i Martynki (9 r. ur.).
19.15 MT …………………………………
08.02 PIĄTEK 19.00 CF + Annę Daniłowicz.
09.02 SOBOTA 19.15 CF + Rodziców Genowefy i Józefa Trawka i zm. z rodz.
10.02 NIEDZIELA

 

9.00 NP …………………………………
10.30 CF ++ Z rodz. Jakimowicz i Głowiak.
12.00 CF W int. Małgosi Pankowskiej w 7 r. ur. Dz. – błag.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 03.02.2019