Biuletyn Parafialny 20.01.2019

Liturgia:  Druga Niedziela zwykła  – 20.01.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: „Nie mają wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?” Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Jezus rzekł do sług: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem powiedział do nich: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci więc zanieśli. Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Rozważanie

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Zróbcie, jak posłuszni słudzy
z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Jednorodzonego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało,
a pod postacią wina Krew naszego Zbawcy.        O. Cezary Binkiewicz OP,Oremus

Święci na każdy dzień

20 stycznia – Święty Sebastian; Święty Fabian.

21 stycznia – Święta Agnieszka.

22 stycznia- Święty Wincenty Pallotti.

23 stycznia – Błogosławieni Wincenty Lewoniuk i Towarzysze.

24 stycznia – Święty Franciszek Salezy.

25 stycznia – Nawrócenie św. Pawła.

26 stycznia – Święci biskupi Tymoteusz i Tytus.

27 stycznia – Błogosławiony Jerzy Matulewicz.

 

Akt zawierzenia rodziny św. Andrzejowi Bobobli

Święty Andrzeju Bobolo, wyznając naszą wiarę, przebaczając sobie wzajemnie wszystkie urazy, słabości i wady pragniemy zawierzyć Tobie nas samych, naszą rodzinę i nasz dom. Miej w opiece naszą wiarę, bądź na straży chrześcijańskiej miłości, broń przed lekceważeniem Bożych przykazań, pobudzaj do coraz gorliwszego życia chrześcijańskiego.

Zaprowadź nas, święty Andrzeju, do Jezusa i Maryi. Pomóż nam kochać Kościół. Otaczaj nas swoją opieką, byśmy jak najlepiej wypełnili wolę Bożą, byśmy po trudach ziemskiej wędrówki mogli wejść do królestwa Bożego, w którym Ty jesteś już od tylu wieków. Skieruj nasze myśli, pragnienia, czyny i słowa ku chwale Bożej i czci Matki Niepokalanej. Niech nasze życie po spotkaniu z Tobą będzie żywym świadectwem przeżywania godności dziecka Bożego i szukania zbawienia w Kościele Chrystusa, naszego Pana. Który żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Informacje parafialne

  1. Zapraszam na kolejne spotkanie w cyklu spotkań z Pismem Świętym – Lectio Divina w piątek po Mszy Św.
  2. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkania grupy AA w soboty o godz.: 18.00 w Domu Polskim.
  3. Zapraszam również bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe in-formacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących

4.Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.

  1. 2 lutego obchodzimy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu zapraszam na Mszę św. o godz.: 10.00 i na spotkanie Bractwo Szkaplerza Św. i Róże Różańcowe.

6.Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 75,60   Cardiff  – £ 394,75  Gift Aid £ -70

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

19.01 SOBOTA 19.15 CF W int. Mileny Skała w r. ur. Dz. – błag.
20.01 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Magdaleny w 12 r. ur. Dz. – błag.
10.30 CF W int. męża Alina w r. ur. Dz. – błag.
12.00 CF O łaskę zdrowia dla Dawida.
25.01 PIĄTEK 19.00 CF ……………………………………..
26.01 SOBOTA 19.15 CF W int. Pana Wojtka w 17 r. ur. Dz. – błag.
27.01 NIEDZIELA

 

9.00 NP …………………………………
10.30 CF + Janusza Daniłowicza i(17 r. śm.) i zm. z rodz.
12.00 CF + Małgorzatę Morawską (5 r. śm.)
16.00HR + Rodziców Marię i Kazimierza Kwaśniewskich.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 20.01.2019