Biuletyn Parafialny 30.12.2018

Liturgia:  Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  – 30.12.2018

 

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu
i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: „Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie”. Lecz on im odpowiedział: „Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?” Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

Rozważanie

Kościół przypomina nam dzisiaj Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. W dobie powszechnego kryzysu życia rodzinnego potrzebujemy nie tylko wzorca, ale przede wszystkim wstawiennictwa i uzdrowienia. Dlatego modlimy się przez orędownictwo św. Józefa o odpowiedzialnych mężów i ojców, którzy potrafią powściągać własne ambicje i egoizm, aby służyć rodzinie. Prosimy Maryję o wstawiennictwo za kobietami, aby nie lękały się macierzyństwa. A Jezusa prosimy, aby uzdrawiał relacje między żonami i mężami oraz rodzicami i dziećmi.
                                                         O. Jakub Kruczek OPOremus

Święci na każdy dzień

30 grudnia – Święty Eugeniusz.
31 grudnia – Święty Sylwester I.
1 stycznia – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
2 stycznia – Święty Grzegorz z Nazjanzu; Święty Bazyli Wielki.
3 stycznia – Święta Zdzisława Czeska: Patronka żon i matek.
4 stycznia – Święta Elżbieta Seton, Święta Aniela z Foligno.
5 stycznia – Święty Edward Wyznawca.
6 stycznia – Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora, Baltazara.

 Informacje parafialne

 1. Zapraszam serdecznie na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie starego roku jutro na godz.: 17.00
 2. We wtorek w Nowy Rok będziemy przezywali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. w Cardiff o godz.: 12.00 i 19.00, w Newport
  o godz.14.00

3. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową proszę o kontakt po każdej Mszy Świętej, e-mailowo lub telefonicznie.

 1. W tym tygodniu również przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesią-ca. W piątek spowiedź w godz.: 18.30-19.00 i 19.30-20.30.
 2. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 3. W przyszłą niedzielę 6 stycznia będziemy celebrować Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30, a róży dziecięcej po Mszy Św.
  o godz. 12.00.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 81,05   Cardiff  – £ 329,60  Hereford – £ 115.30  Gift Aid- £ 79

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

29.12 SOBOTA 19.15 CF +Reginę Kowalczyk.
30.12 NIEDZIELA

 

 9.00 NP. Za dusze czyścowe.
10.30 CF W int. Domowego Kościoła.
12.00CF W int. Anny Janusz z okazji urodzin. Dz. – błag.
31.12 PONIEDZ. 17.00 CF Dziękczynna na zakończenie roku

 

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia