Biuletyn Parafialny 30.12.2018

Liturgia:  Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  – 30.12.2018

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu
i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: „Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie”. Lecz on im odpowiedział: „Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?” Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

Kościół przypomina nam dzisiaj Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. W dobie powszechnego kryzysu życia rodzinnego potrzebujemy nie tylko wzorca, ale przede wszystkim wstawiennictwa i uzdrowienia. Dlatego modlimy się przez orędownictwo św. Józefa o odpowiedzialnych mężów i ojców, którzy potrafią powściągać własne ambicje i egoizm, aby służyć rodzinie. Prosimy Maryję o wstawiennictwo za kobietami, aby nie lękały się macierzyństwa. A Jezusa prosimy, aby uzdrawiał relacje między żonami i mężami oraz rodzicami i dziećmi.
                                                         O. Jakub Kruczek OPOremus

Święci na każdy dzień

30 grudnia – Święty Eugeniusz.
31 grudnia – Święty Sylwester I.
1 stycznia – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
2 stycznia – Święty Grzegorz z Nazjanzu; Święty Bazyli Wielki.
3 stycznia – Święta Zdzisława Czeska: Patronka żon i matek.
4 stycznia – Święta Elżbieta Seton, Święta Aniela z Foligno.
5 stycznia – Święty Edward Wyznawca.
6 stycznia – Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora, Baltazara.

1. Zapraszam serdecznie na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie starego roku jutro na godz.: 17.00
  2. We wtorek w Nowy Rok będziemy przezywali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. w Cardiff o godz.: 12.00 i 19.00, w Newport
    o godz.14.00

3. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową proszę o kontakt po każdej Mszy Świętej, e-mailowo lub telefonicznie.

1. W tym tygodniu również przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesią-ca. W piątek spowiedź w godz.: 18.30-19.00 i 19.30-20.30.
  2. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  3. W przyszłą niedzielę 6 stycznia będziemy celebrować Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30, a róży dziecięcej po Mszy Św.
    o godz. 12.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 81,05   Cardiff  – £ 329,60  Hereford – £ 115.30  Gift Aid- £ 79

29.12 SOBOTA 19.15 CF +Reginę Kowalczyk.

9.00 NP. Za dusze czyścowe.
10.30 CF W int. Domowego Kościoła.
12.00CF W int. Anny Janusz z okazji urodzin. Dz. – błag.
31.12 PONIEDZ. 17.00 CF Dziękczynna na zakończenie roku