Biuletyn Parafialny 11.11.2018

Liturgia:  Niedziela XXXII tygodnia okresu zwykłego – 11.11.2018

Liturgia Słowa: (1 Krl 17,10-16); (Hbr 9,24-28); (Mt 5,3); (Mk 12,38-44)

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: „Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok”. Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Wszechmogący wieczny Boże, Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego.  Amen

 

 Święci Patronowie Polski

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski – 31 października 1943 roku papież Pius XII dokonał poświęcenia całej rodziny ludzkiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Episkopat Polski uchwalił, że 7 lipca 1946 roku takiego aktu poświęcenia dokonają wszystkie katolickie rodziny polskie, 15 sierpnia – wszystkie diecezje, a dnia 8 września tegoż roku cały naród polski. W imieniu całego narodu i Episkopatu Polski akt ślubów odczytał uroczyście kardynał August Hlond.

Św. Wojciech Biskup i Męczennik – ogłoszony świętym przez Sylwestra II w 999 roku z racji pielgrzymek wiernych do jego grobu w Gnieźnie; wizyta Ottona III w 1000 roku w mieście (zjazd gnieźnieński) miała charakter religijny i polityczny; biskup stał się patronem współpracy i jedności duchowej chrześcijańskiej Europy oraz patronem Polski.

Św. Stanisław Biskup i Męczennik – patron Polski od czasu uroczystego ogłoszenia kanonizacji w Polsce i poniesienia relikwii przez bp. Jana Prandotę 8 maja 1254 (kanonizacji dokonał papież Innocenty IV 8 września 1253).

Informacje parafialne

  1. Zapraszam na nabożeństwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W piątek o godz. 18.30. W inne dni 10 min przed rozpoczęciem Mszy Św.
  2. W przyszły piątek zapraszamy na spotkanie formacyjne Mężczyzn Św. Józefa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.: 19.00.
  3. W przyszłą sobotę zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania w sali parafialnej o godz.: 18.00.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.  Newport – £ 112,55; Cardiff – £ 277,80; Merthyr T. – £ 59; Gift Aid – £ 74.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

10.11 SOBOTA 19.15 CF + Krystynę Krakowiak.
11.11 NIEDZIELA

 

9.00 NP O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Pani Honoraty Janusz.
10.30 CF O łaskę i Boże błog dla Krzysztofa w r. ur.
12.00 CF W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY

 

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: Biuletyn Parafialny 11.11.2018