Biuletyn Parafialny 28.11.2018

Liturgia:  Niedziela XXX tygodnia okresu zwykłego – 28.10.2018

Liturgia Słowa: (Iz 53, 10-11); (Hbr 4, 14-16); (Mk 10, 45); (Mk 10, 35-45);

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Gdy Jezus wraz z uczniami i sporym tłumem wychodził z Jerycha, niewidomy żebrak, Bartymeusz, syn Tymeusza, siedział przy drodze. A słysząc, że to jest Jezus z Nazaretu, zaczął wołać: “Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! “Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: “Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i rzekł: “Zawołajcie go”. I przywołali niewidomego, mówiąc mu: “Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię”. On zrzucił z siebie płaszcz, zerwał się na nogi i przyszedł do Jezusa. A Jezus przemówił do niego: “Co chcesz, abym ci uczynił?” Powiedział Mu niewidomy: “Rabbuni, żebym przejrzał”. Jezus mu rzekł: “Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą.

Rozważanie

Nie wiemy, jak długo niewidomy żebrak Bartymeusz siedział przy drodze, prosząc o jałmużnę. W pewnym sensie siedział tam całe życie i czekał na tego jedynego Przechodnia, gdyż dopiero spotkanie z Jezusem odmieniło jego los. Dopiero Ten, który przywrócił mu wzrok i obdarował go światłem, nadał jego życiu nowy wymiar. Chrystus nieustannie przechodzi także przez nasze życie, nieustannie prosi nas o wiarę. O. Tomasz Zamorski OP, Oremus.

Modlitwa św. Franciszka

                   O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść; Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie; Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; Światło tam, gdzie panuje mrok; Radość tam, gdzie panuje smutek. Spraw abyśmy mogli, Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; Nie tyle szukać miłości, co kochać; Albowiem dając, otrzymujemy; Wybaczając, zyskujemy przebaczenie, A umierając, rodzimy się do wiecznego życia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Święci na każdy dzień.

28 października – Święci Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz.

29 października -Błogosławiony Michał Rua; – Św. Felicjan.
30 października – Święty Alfons Rodriguez; – Bł. Anioł z Acri.

31 października – Święty Wolfgang z Ratyzbony; – Św. Alfons Rodriguez.
1 listopada – Wszystkich Świętych
2 listopada – Dzień Zaduszny; – Święty Malachiasz.
3 listopada – Święty Marcin de Porres; – Święty Hubert.
4 listopada – Święty Karol Boromeusz.

Informacje parafialne

 

 1. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszam na Msze Św. w Cardiff o godz.: 10.00 i 18.00; w Newport o godz. 19.30.
 2. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w środę, zapraszam na wieczorną Msze Św. i czuwanie do godz.: 22.00.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszam na procesję za zmarłych na cmentarzu Ely na godz.: 13.30. (CF5 5TG )
 4. Zapraszam na nabożeństwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W piątek o 18.30, w inne dni 10 min przed rozpoczęciem Mszy Św.
 5. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszam w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz.: 18.00.
 7. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkania grupy AA we wtorki
  o godz.: 19.00 do sali parafialnej.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  Newport – £ 110,55; Cardiff – £ 367,55; Gift Aid – £ 81.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

27.10 SOBOTA 19.15 CF W int Pani Ewy Wierzbickiej w r urodzin.
28.10 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Fabiana w 5 r. ur. – Dz. – błag.
10.30 CF + Dziadków Józefa i Marianny Głowackich.
12.00 CF W int. Pani Barbary Wielgo o błog. dla niej i skarba, który nosi pod swym sercem – poleca szczęśliwy tata.
16.00 HR ………………………………………….
31.10 ŚRODA 20.00 CF ………………………………………….
01.11 CZWARTEK 10.00 F ………………………………………….
18.00 CF + Weronikę Kupczak (2r. śm.).
19.30 NP + Tatę Pawła Ruckiego.
02.10 PIĄTEK 10.00 CF ………………………………………….
19.00 CF ………………………………………….
03.10 SOBOTA 19.15 CF + Halinę Głowacką.
04.10 NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………………….
10.30 CF + Leszka Choińskiego
12.00 CF Dziękczynna za 10 lat Polskej Szkoły im. Janusza Korczaka w Cardiff.
19.15MT …………………………………….

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 28.10.2018