Biuletyn Parafialny 22.04.2018

Liturgia:  IV Niedziela Wielkanocna  – 22.04.2018  

Dzisiejsze czytania: Dz 4, 8-12; Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 21-23. 26 i 28; 1 J 3, 1-2; J 10, 11-18

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka,
a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem
i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.

Rozważanie

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.                                  O. Marek Rojszyk OP

Modlitwy do św. Rity

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).

    I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Informacje parafialne

  1. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w każdą III sobotę miesiąca po Mszy Św. wieczornej.
  2. „Dwie Korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Pokaz filmu połączony ze spotkaniem z reżyserem odbędzie się dziś 22.04.2018 o godzinie 17:00 w kinie Odeon w Bristolu.
  3. Zapraszam do udziału w modlitwie adoracyjnej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w każdy piątek od godz.: 18.00 do 19.00.
  4. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę „Różaniec do granic” 29 kwietnia o godz.: 15.00. Modlitwa w j. angielskim w Cardiff Bay oraz w j. polskim w Penarth.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 95,10 Cardiff – £ 386,45 Gift Aid – £ 78

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

21.04 SOBOTA 19.15 CF O Boże błog. dla syna Jakuba i o pomyślne zdanie egzaminu.
22.04 NIEDZIELA

 

9.00 NP +Irena, Józef Wabich, Helena, Franciszek Gąsiorowscy.
10.30 CF W int. Mamy o łaskę zdrowia.
12.00 CF W int. kochanego Piotra – dziękczynna za wszelkie łaski i Jego dar, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej.
  16.00 HR + Ojca Beniamina Buśko.
27.04 PIĄTEK 19.00 CF Za dusze w czyśćcu cierpiące.
28.04 SOBOTA 19.15 CF W int. Gosi i Roberta w 17 r. ślubu.
29.04 NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………..
10.30 CF W int. Łukasza o światło Ducha Św., powodzenie na egzaminie maturalnym i o dobry wybór drogi życiowej.
12.00 CF W int. Macieja (6 r. ur.) i Marty (32 r. ur.).

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 22.04.2018