Biuletyn Parafialny 15.04.2018

Liturgia:  III Niedziela Wielkanocna  – 15.04.2018  

Dzisiejsze czytania: Dz 3, 13-15. 17-19; Ps 4, 2. 4 i 9; 1 J 2, 1-5; Łk 24, 35-48

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam!” Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego”.

Rozważanie

Zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Ono dokonuje się już teraz, przez dar nowego życia, dzięki któremu grzech już nie panuje nad nami. A jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca. Niestety wielu chrześcijan nie potrafi przyjąć łask wysłużonych przez Pana. Żyją przygnieceni ciągłym poczuciem grzechu i winy wobec Boga, pozbawieni prawdziwej wolności dzieci Bożych, radości z odkupienia. A przecież Chrystus zmartwychwstał, aby to stało się udziałem nas wszystkich.                                                                                    O. Marek Rojszyk OP

Informacje parafialne

  1. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę po Mszy Św. wieczornej.
  2. „Dwie Korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Pokaz filmu połączony ze spotkaniem z reżyserem odbędzie się 22.04.2018 o godzinie 17:00 w kinie Odeon w Bristolu.
  3. Zapraszam do udziału w modlitwie adoracyjnej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w każdy piątek od godz.: 18.00 do 19.00.
  4. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę „Różaniec do granic” 29 kwietnia o godz.: 15.00. Modlitwa w j. angielskim w Cardiff Bay oraz w j. polskim w Penarth.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 129,70 Cardiff – £ 344,50 Gift Aid – £ 45,50

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

14.04 SOBOTA 19.15 CF W int. Grażyny i Romana Majewicz w 40 r. małż. dz. – błag
15.04 NIEDZIELA

 

9.00 NP O Boże błog. dla rodziny Jarzyńskich powracających do kochanej Ojczyzny.
10.30 CF + Bolesława Głowackiego (34 r. śm.).
12.00 CF W int. Pana Karola w dniu urodzin – poleca droga Małżonka.
20.04 PIĄTEK 19.00 CF ………………………………..
21.04 SOBOTA 19.15 CF O Boże błog. dla syna Jakuba i o pomyślne zdanie egzaminu.
22.04 NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………..
10.30 CF ………………………………..
12.00 CF W int. kochanego Piotra – dziekczynna za wszelkie łaski i Jego dar,  z prozba o Boże błog. i opieke Matki Bożej.
16.00 HR + Ojca Beniamina Buśko.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 15.04.2018